Pokud se o nějakém českém umělci (byť s exotickými kořeny – jeho rodiče pocházejí z Nigérie) dá říci, že se prosadili i za velkou louží, je to bezesporu tanečník a choreograf Yemi A.D. Nejenom že spolupracuje s hvězdnými umělci, jako je třeba rapper Kanye West (44), ale také usedl do poroty talentové show The World’s Best, kde měl po boku například herečku Drew Barrymorovou (43) či zpěvačku Faith Hillovou (51). Nyní by si rád splnil další sen: rád by se podíval do vesmíru!

Přestože to zní na první dobrou bláznivě naivně a zcela nesplnitelně, opak je pravdou. Zapojil se totiž do projektu dearMoon, který ve spolupráci s firmou Space X miliardáře Elona Muska (50) chystá japonský boháč Yusaku Maezawa (45). Ten umožní osmičce talentovaných umělců z celého světa a ze všech možných i nemožných oborů podívat se mimo hranice naší planety.

A do úzkého předvýběru se dostal právě Yemi! Možná právě on bude jedním z těch šťastných, co se zúčastní šestidenní mise plánované na rok 2023, která kromě umělců vyveze do vesmíru i nezbytný technický personál – celkem by mělo jít o tým asi o dvanácti lidech.

VIDEO: Yemi A. D. stýká se s milionáři, sám nakupuje v secondhandu

„Jsem velmi hrdý na to, že mohu reprezentovat Českou republiku a Nigérii a všechny snílky, kteří se změnili z nuly na hrdinu silou svého tvůrčího ducha a vůle se nikdy nevzdat! Děkuji za tuto úžasnou příležitost, Yusaku Maezawo. Držte mi palce!“ vyzval Yemi své fanoušky na sociální síti, kde ho sleduje více než 43 tisíc fanoušků a příznivců.

Ve videu, které sdílel na svém instagramu, je vidět mezi ostatními umělci a vysvětluje, že jeho „velkým snem bylo utéct do Hollywoodu a stát se choreografem“, což na závěr ohodnotí sám Maezawo slovy, že takto ambiciózní lidi, mezi nimiž je třeba DJ Steve Aoki (43) či ruská olympionička Adelina Sotniková (25), „je úžasné sledovat“.

Yemi musel japonského miliardáře skutečně oslovit, jelikož do výzvy zakladatele e-shopu Zozotown, k níž došlo letos v březnu, se zapojilo přes milion umělců z celého světa. „Už jako malý kluk jsem si přál letět do vesmíru. Brzy jsem si ale uvědomil, že bych pro to musel obětovat úplně všechno – dokázat se po všech stránkách fyzicky překonat. Když jsem se dozvěděl o úžasném projektu Yusakua Maezawy, uvědomil jsem si, jak je úžasné žít ve věku, kdy je za jeden život možné ujít cestu z libereckého sídliště přes Ameriku až do vesmíru,“ popisuje podle Forbesu.cz Yemi ve své tiskové zprávě.

Fotogalerie
49 fotografií