Vše se odehrálo na Sardinii, kde manželé trávili dovolenou. „Zůstala jsem s ním sama. Doktoři tenkrát moc dobře anglicky neuměli. Zjistila jsem, jak důležité je mluvit jazykem té země, ve které jste,“ dodala s tím, že se po této události italsky naučila. „Když paní primářka dostala manžela z nejhoršího, poděkovala jsem tam nahoru a řekla si, že lidem za to, co pro nás udělali, hodně dlužím. A že ten dluh trochu splatím tím, že se naučím italsky. Pak jsme jezdívali každý rok do nemocnice paní primářce poděkovat,“ doplnila v rozhovoru pro magazín MF DNES.

Šinkorová také promluvila o svém odchodu z první řady Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila doktorku Gitu Petrovou. V dané době byla pracovně vyčerpaná a chtěla najít s televizi kompromis, aby toho na ni nebylo moc. „Vznikl spor, tření a pak obrovské naštvání televize. Takže moji roli ukončili hned, a to takovým způsobem, že moje postava byla někde umlácena. Později, po dlouhé době, mi scenáristka Lucka Konečná řekla, že na mě byla tak naštvaná, že vymyslela tu nejhorší smrt,“ popsala Daniela.

Kvůli účinkování v Ordinaci přicházela Daniela o další kšefty. „Musela jsem např. odmítnout roli ve West Side Story, což byl můj sen. Nemohla jsem zkoušet Sugar. Přicházela jsem o příležitosti, na kterých mi záleželo,“ doplnila.

VIDEO: Daniela Šinkorová: Práce v pizzerii mě bavila!

Video
délka: 04:54.84
Video se připravuje ...

Daniela Šinkorová: Práce v pizzerii mě bavila! Kateřina Štichová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
55 fotografií