Tragickou zprávu přinesl Kuba Ryba z kapely Rybičky 48, s kterou Štrup fungoval v minulosti jako kytarista. „Před chvílí jsem se dozvěděl, že odešel Honza Štrup… Nebudu se rozepisovat o tom, jak jsme se poznali, co jsme spolu zažili a co se stalo, že jsme se posledních X let nebavili…,“ uvedl na facebooku Ryba.

„Měl to v hlavě složité, stáhnul se do sebe a moc s nikým v poslední době nekomunikoval,“ svěřil Blesku jeden z kolegů kytaristy. Podle něj spáchal sebevraždu.

Štrup roce 2016 založil s bubeníkem Martinem Kudláčkem kapelu Nuly, která se po odchodu Martina v roce 2018 přejmenovala na Bezčasí. Jeho odchod velmi zasáhl i kapelu Divokej Bill. „Díky za společný hraní, hostování, zkoušení a za spoustu legrace a úžasných mejdanů! Nikdy nezapomeneme,“ uvedla oblíbená hudební skupina. „Ale poslední dobou byl někdy smutný a dost životem unavený…,“ napsal muzikant Martin Raien Jeník.

„Nicméně temná stránka životních problémů předčila to pozitivní na obzoru… V pondělí, když nedorazil na poradu, jsem cítil v sobě divné chvění… Ten den jsem se spojil s jeho maminkou po nespočtu neúspěšných hovorů jemu. Také o něj měla strach a nic o něm nevěděla,“ dodal Martin Raien Jeník.

Řekněte si o pomoc

Sebevražda je tím nejhorším řešením psychických problémů, vždy je lepší vyhledat odbornou pomoc. Kde? Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry: 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence: 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop. Zavolat můžete také na Linku první psychické pomoci: 116 123 (volání kdykoli a zdarma po celé ČR) anebo přes chat na www.nepanikař.eu.

VIDEO: Blesk Podcast: Česká společnost chce eutanazii. Co na to etik David Černý?

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Česká společnost chce eutanazii. Její schválení zdržují politici, říká etik David Černý. Jiří Marek, Lukáš Červený

Fotogalerie
37 fotografií