Smutnou zprávu přinesl Kuba Ryba z kapely Rybičky 48. „Před chvílí jsem se dozvěděl, že odešel Honza Štrup…Nebudu se rozepisovat o tom, jak jsme se poznali, co jsme spolu zažili a co se stalo, že jsme se posledních X let nebavili… Na to bude jednou čas s odstupem let až sepíšu paměti. Honza tam bude mit nezapomeunutelné místo. Pár let jsem ho měl jako bráchu, spoluhráče a spolupíče. On mě naučil, jak paří rockstár,“ uvedl na Facebooku Ryba.

Jeho odchod velmi zasáhl i kapelu Divokej Bill. „Díky za společný hraní, hostování, zkoušení a za spoustu legrace a úžasnejch mejdanů! Nikdy nezapomeneme,“ uvedla oblíbená hudební skupina.

„Odešel snílek, smíšek, rovný a důvěřivý člověk. Ale poslední dobou někdy smutný a dost životem unavený…,“ napsal Martin Raien Jeník, který nastínil, že jeho život nebyl úplně zalitý sluncem. „Hledal šanci, jak se z jeho trablí dostat, ale věděl že znám jeho minulost, rock’n’rollová léta, vzestupy i pády a myslel si, že ho nevezmu…ano znal jsem ho a čím si prošel…ale pořád to pro mě byl člověk, u kterého mi za to stálo mu podat pomocnou ruku," zavzpomínal na svého kamaráda.

"Nicméně temná stránka životních problému předčila to pozitivní na obzoru…v pondělí, když nedorazil na poradu jsem cítil v sobě divné chvění…ten den jsem se spojil s jeho maminkou po nespočtu neúspěšných hovoru jemu. Také o nej měla strach a nic o něm nevěděla. Dnes jsme se tuto smutnou zprávu dozvěděli," dodal Martin Raien Jeník. Z jeho slov je jasné, že se zesnulému Janovi snažil pomáhat, jak jen to šlo.

Jeho předčasný odchod z tohoto světa velmi mrzí i kapelu Medvěd 009. "Nechce se nám tomu vůbec věřit, ale dnes nás náhle opustil Honza Štrup. Hanzi, přes všechny úlety a peripetie jsi vždy byl a zůstal jedním z nás. Posíláme Ti tam nahoru písničku, kterou jsi s námi udělal. Nenapadlo by nás, že to bude pro někoho z kapely takhle brzo. Tohle je prostě špatně. Určitě tam jsou všude nahoře kytary a Ty budeš jen hrát. My tady nezapomeneme," uvedli na 

Video: Brněnští studenti slavili na výstavišti Majáles.

EMBED_OFF

Fotogalerie
22 fotografií