A jak říká Josefův otec Karel Vágner (79), že každá písnička má svůj příběh, má ho i Noční proud. „Táta za mnou přišel s písničkou, kterou napsal Jan Volný, syn našeho rodinného známého. Je to ještě student, který chodí do školy ve Vídni,“ popisuje Josef. Z písničky byli tak nadšeni, že se ji rozhodli okamžitě vyprodukovat.

Aranžmá dostal na starost známý countryový hráč a producent Petr Kocman (45) a text Hana Sorrosová (62), matka Lucky Vondráčkové (41), která napsala hity např. pro Marii Rottrovou nebo Karla Gotta. A šlágr byl na světě. Když Josef píseň rozeslal do rádií, přicházely až neuvěřitelně pozitivní reakce. Rozhodl se tedy k Nočnímu proudu natočit klip. „Vymyslel jsem si do klipu klavír, což jsem chtěl i jako takový odkaz na můj první videoklip k písničce Mně sílu dáš. Když jsem klavír sehnal za odvoz v bazaru, přišel jsem s lehce barbarskou myšlenkou, a to klavír ve videoklipu zcela zničit,“ popisuje Josef.

Jenže zapálit klavír, to nejde na ledajakém místě. A tak ho napadlo vytočit infolinku jedné těžařské společnosti. „Jejich reakce byla velmi vstřícná. Řekli, že v danou dobu kulturu moc rádi podpoří, a tak nás pustili do lomu, který je snad nejkrásnější, nejvzácnější a nejmíň přístupný u nás, a navíc zcela zdarma,“ svěřuje zpěvák Josef Vágner. Videoklip, kde mu shořel klavír z bazaru, se tedy točil v lomu Velká Amerika, kterému se přezdívá český Grand Canyon. Je to místo vyhledávané filmaři z celého světa a pekelně drahé. Josefovi se podařil v době covidu majstrštyk.

Ve Velké Americe na Berounsku skončila těžba v 60. letech minulého století. Zatopený lom je vápencový, 800 m dlouhý, 200 m široký, až 100 m hluboký. Na jeho dně se nachází dvě navzájem propojená jezírka s průzračnou vodou. Místní scenérie připomíná americký Grand Canyon a objevila se v řadě filmů. Točily se tady legendární Limonádový Joe, pohádky Malá mořská víla a Micimutr či Akumulátor I. Ze zahraničních hvězd tu točili Vin Diesel, Angelina Jolie, Michael York, Hugh Jackman nebo Michael Caine.

Japonec Jósuke Jamašita (79), slavný jazzový pianista, také hrál na hořící klavír, na pláži ostrova Honšú měl své vystoupení v roce 2008. Jenže si tehdy navlékl azbestový oblek. To Pepa Vágner zvládl hořet bez ochrany!

VIDEO: Zpěvák Josef Vágner: Jak mu převrátil covid život? A co ho pojí s Waldemarem Matuškou?

Video
Video se připravuje ...

Zpěvák Josef Vágner: Jak mu převrátil covid život? A co ho pojí s Waldemarem Matuškou? Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
62 fotografií