Původně chtěl dát Jiří Krampol svou milovanou ženu snít věčný sen do Klecan. „Tam mám rodiče já. Ale pak jsem si uvědomil, že nemám auto, neřídím a těžko bych se tam dopravoval. Proto jsem zvolil pražské Olšany, které mám blíž,“ vysvětloval. „Přátelé z Ameriky, kteří s Haničkou venčili svého pejska a naši Žanynku, nechali na náhrobek udělat krásnou fotku na porcelán. Moc jí to na ní sluší,“ podotýká Jirka. A má bezesporu pravdu – na snímku, který jí zdobí náhrobek, je zachycená v nejšťastnějším životním období.

Vdovec Krampol Blesku také prozradil, že je rád, že má stále hodně energie… a taky dost práce. Dotočil komediální film Stáří není pro sraby, další z řady Bastardů, píše společnou knihu s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou (69) a těší se také na to, až se na jeviště vrátí semaforský pořad Zajíc v pytli. „Pomáhá mi to zapomenout, že jsem zůstal sám. Jinak by na mě v bytě všechno padalo,“ přiznává herec, jemuž za šest neděl bude úctyhodných 83 let. 

VIDEO: Jiří Krampol promluvl o svém vztahu se Zuzanou Bubílkovou

Video
délka: 04:02.36
Video se připravuje ...

Jiří Krampol Markéta Reinischová

Od nečekané smrti Hanky Krampolové, která byla ženou známého herce a baviče od roku 1993 (strávili spolu tedy 27 let spokojeného manželství), uplyne tento týden už neuvěřitelných 10 měsíců. Zemřela 3. srpna 2020, když naposledy vydechla svému muži v náručí. Původně Jirka myslel, že vykrvácela kvůli prasklému vředu v jícnu, ale pitva odhalila mnohem smutnější příčinu: selhání orgánů. Hana měla již delší dobu potíže kvůli dlouhodobému požívání léků, hodně kouřila a pila alkohol. Dokonce se ze závislostí léčila v Bohnicích.

Krampol tehdy nechtěl truchlivý pohřeb. Místo klasického posledního rozloučení své ženě uspořádal smuteční kar, kam pozval příbuzné a lidi, kteří měli Haničku rádi. Přál si, aby se nejbližší s Haničkou rozloučili s láskou a uchovali si na ni krásné vzpomínky. Sešlost se konala v restauraci Černý kohout patřící rodinné přítelkyni Šárce Grossové (51). Rozloučit se přišla například herečka Dagmar Patrasová (65), bavič Luděk Sobota (78) s manželkou Adrianou (59), bývalý český premiér Jiří Paroubek (68) a desítky dalších.
Fotogalerie
63 fotografií