Byli spolu celkem 20 let, ale vzali se bez toho, aniž by Olgu režisér někdy požádal o ruku. Když byli v rezidenci českého velvyslance v Thajsku, o svatbě se zmínili. Konzul to vzal vážně a uspořádal jim ji. „Jeho maminka dokonce napekla koláčky, nemohli jsme říct ne,“ vzpomínala producentka.

Ze své ženy nechtěl dělat pečovatelku, byť byl o 40 let starší. Že je na ni spolehnutí, si vyzkoušel už daleko dřív, než ulehl s meningokokem. Jednou si usmyslel, že se naučí jezdit na kolečkových bruslích. V noci ji vzal na pražskou Letnou a učil se bruslit. Šlo mu to a druhý den si je šel koupit. Cestou ale upadl a zlomil si nohu. Měsíc pak ležel v nemocnici. „Tenkrát Jirka rozplakal Jiřinu Jiráskovou. Ptala se ho: co ta tvoje mladá, asi už tě opustila, viď, po tý lapálii? A Jirka říkal: ne, ona se o mě celou dobu starala, a ji to rozbrečelo,“ popsala.

Fyzická nepřítomnost někoho, koho měla tak ráda, Olgu zasáhla a neuměla se na ni připravit. Režisér měl ale vše naplánované: odmítal pohřeb a už za života si vybral místo posledního odpočinku na španělské Mallorce, kam rádi jezdili a kde s nimi prý chtěl být navěky. Veřejnost tam má ale zákaz vstupu.

Pro fanoušky chce proto Olga v Praze udělat pomník, kam mu budou moct nosit květiny a zapalovat svíčky. „Není to úplně jednoduché, takže o tom pořád jednáme. Ale do konce roku doufám, že by to mělo být. Nebylo by asi úplně fér, aby to bylo jen na Mallorce. Spoustu přátel kvůli covidu nemohlo přiletět se s ním rozloučit a teď bych ani nevěděla, kam je vzít,“ vysvětlila v pořadu Face to Face na Seznamu.

VIDEO: Vdova po Menzelovi (†82) Olga v paruce a Jiřího mikině: Rozhodla, co udělá s popelem

Video
délka: 07:56.96
Video se připravuje ...

Vdova po Menzelovi (†82) Olga v paruce a Jiřího mikině: Rozhodla, co udělá s popelem Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
52 fotografií