Na vině byl tehdy její nezdárný manžel Miloš Kopecký (†73). O večeru, kdy herec z filmu Adéla ještě nevečeřela prohrál svou ženu v šachách a ta musela odejít s vítězem, promluvil její synovec a jediný žijící příbuzný Jan Zázvorka mladší.

„Teta mi jednou vyprávěla, jak ji Kopecký na nějakém zájezdu prohrál v šachách! To tak ilustrovalo ten jejich vztah. Vítěz si ji odvedl. Řekla Kopeckému, že když byl tak blbej a vsadil ji, tak ať si to užije! Miloš pak běhal po celém hotelu a bušil hlavou do zdi,“ vyprávěl Blesku Zázvorka a neskrýval své přetrvávající zmatení, jak to ti dva spolu mohli vydržet.

Husarský šachový tah Miloše Kopeckého zřejmě nezažehl Stellin následný porozvodový nezájem o to, aby se znovu usadila a založila rodinu, neboť Zázvorková manželství s Kopeckým vnímala jako osudovou etapu svého života a chotě i navzdory ostudnému excesu milovala.

„Vždycky říkala, že Miloš ji poznamenal rukou mistra, jako Stradivariho housle, a že už nebude nikdo lepší. S nikým nežila, nějaké vztahy měla, ale nikde to neventilovala. Pánové byli, ona když si někoho vybrala, tak si ho vybrala,“ vysvětlil Zázvorka mladší v rozhovoru.

VIDEO: Synovec Stelly Zázvorkové (†83): Jak jsem ji našel mrtvou…

Video
Video se připravuje ...

Synovec Stelly Zázvorkové (†83): Jak jsem ji našel mrtvou... Zuzana Bubílková, Jan Jedlička

Fotogalerie
42 fotografií