Daniela Krhutová, která se proslavila hlavní rolí v pohádce Marie Růžička, ale zazářila také v seriálu televize Nova Ordinace v růžové zahradě či v německé třídílné sérii Děti planety Duna, zesnula poměrně náhle. Přestože na jejím parte bylo napsáno, že ji o život připravila dlouhodobá vážná nemoc, s níž se potýkala, skutečnou příčinou její smrti byl prý prasklý žaludeční vřed. Dojemné poslední rozloučení s přitažlivou tmavovláskou, která se kromě herectví věnovala i hudbě (a také své malé dcerce, co tu po ní zůstala), proběhlo koncem října v motolském krematoriu a během smutečního obřadu zaznělo několik jejích písniček.

Kvůli druhé vlně koronavirové pandemie však pohřeb probíhal velice komorně, účastnit se ho tehdy směla jenom hrstka lidí. Celebrity, které k motolskému krematoriu dorazily, musely tehdy truchlit venku. Její nejbližší se jí proto rozhodli dopřát v trochu větším měřítku alespoň pietní uložení ostatků. Setkání těch, co Krhutové, která se kromě herectví působila i hudebním světě (byla členkou pětičlenné dívčí skupiny Harém a pod pseudonymem Dania se věnovala pop-rockové hudbě), přišli vzdát svůj poslední hold, bylo u chrámových dveří Baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

Odtud se pozůstalí přesunuli na místo uložení jejích ostatků. Krásná Daniela na místě už měla svoji fotku, ovšem s nápisem Chemie vášní, což byl název její hudební desky... Na její poslední cestě ji tak doprovázela vzpomínka na hudební kariéru.

VIDEO: Pohřeb herečky Daniely Krhutové (†47): Příliš mnoho hostů! Museli smutnit venku!

Video
délka: 38:58.04

Pohřeb herečky Daniely Krhutové (†47): Příliš mnoho hostů! Museli smutnit venku! Aleš Brunclík

Zatímco na pohřbu nechyběl například známý moderátor Vlasta Korec (48), herec a dabér Otmar Brancuzský (65), který si s ní mimochodem zahrál ve výše zmiňované Marii Růžičce, herec Ernesto Čekan (49), muzikálové hvězdy Lumír Olšovský (47) a Ivo Hrbáč (47) či moderátorka a herečka Eva Decastelo (42), tentokrát žádné hvězdy českého showbyznysu nedorazily. 

Pietní akce se účastnili především členové rodiny, mezi které se počítala například hereččina maminka Blažena, dcerka Laura a partner Richard. Hrob zesnulé Krhutové obsypaly květiny, především rudé růže, možná v odkazu na jednu z jejích nejslavnějších rolí.
Fotogalerie
184 fotografií