Odstartovala se tak nová éra. A nejen to! Autoři Petr Macek (39) a Petr Kopl (44) dokázali více než dva roky konkurovat zavedeným hrdinům exportovaným ze Západu. Nyní máme možnost si první sezonu vychutnat pohromadě - tento český superhrdina jménem Zázrak žijící v Praze a létající nad celou zemí, jehož schopnosti kombinují sílu Supermana, mrštnost Spider-Mana a magii Dr. Strange, totiž dostal podobu více než dvousetstránkové knihy.

„Vytvořili jsme prostě něco, co bysme sami ve věku okolo dvanácti let chtěli číst, ale mělo by to bavit i starší nebo dospělejší čtenáře,“ vysvětluje scenárista Petr Macek. „Náš komiksový svět je plný pohádkových postav, které čekaly na znovuuvedení na scénu - golem, Bílá paní, Faust, vodníci a další. Jen se musely zabydlet ve 21. století,“ dodává autor nejen Zázraka, ale také komiksů o legendárním Pérákovi nebo historických detektivek se Sherlockem Holmesem.

Výtvarnou podobu Zázrakovi dal kreslíř a ilustrátor Petr Kopl. Ten je sám autorem více než dvou desítek komiksových novel, z nichž mnohé posbíraly mnoho čtenářských cen. Nevyhnulo se mu ani ocenění akademické. Ilustroval přes padesát knih a krom toho se věnuje i pořádání různých charitativních sbírek a další dobročinné činnosti.

O čem komiks je?

Při pokusu odčerpat pomocí moderní technologie tajemnou energii z prastarého golema došlo v Národním muzeu k nehodě. Mladý student David Daneš, který se k incidentu připletl, byl při explozi vystaven neznámému záření, jež mu dodalo nečekané schopnosti. Jaké přesně a na jakém principu fungují, teprve poznává. Protože se ale postavil na stranu práva a pořádku, pro veřejnost je teď superhrdina: ZÁZRAK!

VIDEO: Superman má konkurenci! Česko začal chránit Zázrak! Už máte nový komiks?

Video
délka: 01:11.57

Superman má konkurenci! Česko začal chránit Zázrak! Už máte nový komiks? DAVID TUREK, PETR SOUKUP, JAROSLAV BOUDA

Fotogalerie
27 fotografií