Odstartovala se tak nová éra. A nejen to! Autoři Petr Macek (39) a Petr Kopl (44) dokázali více než dva roky konkurovat zavedeným hrdinům exportovaným ze Západu. Nyní máme možnost si první sezonu vychutnat pohromadě - tento český superhrdina jménem Zázrak žijící v Praze a létající nad celou zemí, jehož schopnosti kombinují sílu Supermana, mrštnost Spider-Mana a magii Dr. Strange, totiž dostal podobu více než dvousetstránkové knihy.

„Vytvořili jsme prostě něco, co bysme sami ve věku okolo dvanácti let chtěli číst, ale mělo by to bavit i starší nebo dospělejší čtenáře,“ vysvětluje scenárista Petr Macek. „Náš komiksový svět je plný pohádkových postav, které čekaly na znovuuvedení na scénu - golem, Bílá paní, Faust, vodníci a další. Jen se musely zabydlet ve 21. století,“ dodává autor nejen Zázraka, ale také komiksů o legendárním Pérákovi nebo historických detektivek se Sherlockem Holmesem.

Výtvarnou podobu Zázrakovi dal kreslíř a ilustrátor Petr Kopl. Ten je sám autorem více než dvou desítek komiksových novel, z nichž mnohé posbíraly mnoho čtenářských cen. Nevyhnulo se mu ani ocenění akademické. Ilustroval přes padesát knih a krom toho se věnuje i pořádání různých charitativních sbírek a další dobročinné činnosti.

O čem komiks je?

Při pokusu odčerpat pomocí moderní technologie tajemnou energii z prastarého golema došlo v Národním muzeu k nehodě. Mladý student David Daneš, který se k incidentu připletl, byl při explozi vystaven neznámému záření, jež mu dodalo nečekané schopnosti. Jaké přesně a na jakém principu fungují, teprve poznává. Protože se ale postavil na stranu práva a pořádku, pro veřejnost je teď superhrdina: ZÁZRAK!

VIDEO: Superman má konkurenci! Česko začal chránit Zázrak! Už máte nový komiks?

Video
Video se připravuje ...

Superman má konkurenci! Česko začal chránit Zázrak! Už máte nový komiks? DAVID TUREK, PETR SOUKUP, JAROSLAV BOUDA

Fotogalerie
27 fotografií