Představitel fešného Honzy z pohádky Z pekla štěstí byl závislý na lécích, denně dokázal spolykat i 30 prášků, což se bez skrupulí dá označit za život ohrožující dávku. „Pokud bych v tom pokračoval, vedlo by to k jedinému: stal bych se dementním nebo by mi prasklo srdce,“ vysvětlil Šimůnek v rozhovoru pro Blesk pro ženy důvody, proč se na podzim loňského roku zapsal do léčebny. Tam mu podle jeho slov zachránili život. Obrovský podíl na tom měla i jedna černovláska.

Video: Miroslav Šimůnek nesmí koukat na holky! Je bez sexu!

Video
délka: 02:16.24
Video se připravuje ...

Miroslav Šimůnek nesmí koukat na holky! Je bez sexu! David Turek, Lukáš Červený

Herec nyní přiznal, že hlavní motivací k léčbě této zákeřné závislosti byla právě jeho partnerka Alice. „To je člověk, kterého znám mnoho let a z velmi hezké spolupráce. Z krásného přátelství, které bylo dlouho jen blízkým přátelstvím, se to přerodilo v krásný vztah. Aličce skutečně, stejně jako mé divadelní šéfové Hance Gregorové a hrstičce mých blízkých, včetně mé rodiny, vděčím za to, že jsem se odhodlal s tím bojovat. Že jsem nastoupil na efektivní léčbu, což byla také práce právě mé partnerky,“ prozradil Šimůnek serveru Super.cz.

Podle Miroslava je Alice nesmírně laskavá, čistá a milující osoba, kterou nikdy nezajímal jeho herecký status ani to, kolik bere peněz. Nebýt jí, do lítého boje se závislostí by se zřejmě neodhodlal. „Je ke mně velmi upřímná, někdy i lehce tvrdá, ale laskavě. Nemaže mi med kolem úst, ale zároveň mě nesráží a skutečně vím, že mě miluje a já ji. Právě v té celé době, kdy jsem procházel tou léčbou, mi byla obrovskou oporou, motivací,“ pěl na přítelkyni ódy. Podle zjištění serveru Super.cz je Alice jednou rozvedená a má jedno dítě. Oba dva s Mirkem nyní bydlí v Brně.

VIDEO: Šimůnek bojoval s vlastními démony: Mám strach z létání!

Video
délka: 02:09.94
Video se připravuje ...

Šimůnek bojoval s vlastními démony: Mám strach z létání! David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
51 fotografií