Přes čáru Hájkovi přišlo hlavně to, když měl mladou Boženu Annu Kameníkovou (26) po provalení nevěry s básníkem Nebeským svalit na zem, surově ji bít, kopat, smýkat s ní za vlasy po pokoji. „Je pravda, že jsem byl přemotivovaný a nesouhlasil jsem s nějakými násilnými scénami, po přečtení knížky o jeho životě jsem ho vlastně chtěl až moc idealizovat. Josef nebyl rozhodně žádný psychopat, jeho násilí bylo spíš otázkou trestu a ješitnosti,“ vysvětlil herec v pořadu Sama doma.

Štáb v čele s režisérkou Lenkou Wimmerovou (50) ho pak prý musel občas upozornit, že je moc hodný a musí se vrátit do reality. On si ale stál za svým, dokonce přerušil natáčení a dohadoval se s kreativním producentem Michalem Reitlerem (50).

„Jeden natáčecí den jsme točili spoustu těchto násilnických scén a už to bylo moc, tak jsem si pozval na kobereček Michala Reitlera a říkal jsem mu, že s tím musíme něco udělat,“ prozradil Hájek. „Nechtěl jsem, aby byl manžel Němcové v každém záběru za hovado. Myslím si, a z korespondence to vyplývá, že se milovali,“ zdůraznil herec.

VIDEO: Blesk Podcast: „Neměla jsem odvahu se na sérii Božena podívat,“ říká odbornice Pokorná

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: „Neměla jsem odvahu se na sérii Božena podívat,“ říká odbornice Pokorná Blesk

Nic s tím ale nenadělal. „Vysvětlili mi, že je to jen tím, že se mi to nakupilo do jednoho dne a vsugerovalo mi to představu, že je tam toho hodně. Viděl jsem třetí díl a tam je to podle mě tak akorát. Není to zas tak hodný strejda,“ dodal Hájek smířlivě.

Nejednu Honzovu fanynku překvapilo, že jinak spíše hubený herec vypadal v roli Josefa Němce poněkud oplácanější. A měly pravdu – herec totiž během natáčení ujídal jídlo z rekvizit! „Jak se vařilo, tak to bylo famózní. Dělali to podle receptů Dobromily Rettigové, fakt jsme v těch hrncích měli dobroty. Taky jsem pěkně ztloustl, protože jsem ty spotřební rekvizity užíral,“ přiznal sám Hájek.

 

Fotogalerie
62 fotografií