Tentokrát to nebyla výzva jako v roce 2019, kdy si s Jiřím Mádlem (34) střihla snad nejodvážnější sexuální scénu v české kinematografii za posledních dvacet let. Její role milenky byla tehdy tak odvážná, že ji herečka Marika Šoposká (31) před ní odmítla. „Chvíli jsem měla obavy, jak to vezme rodina. Ta je pro mě rozhodující. Jenže nikdo z prarodičů nežije v České republice, a i kdyby tady byla moje odhalená prsa na všech plakátech, nebudou o ničem vědět,“ přiznala Novinkám.

VIDEO: Božena Němcová. Hořký konec největší české spisovatelky a velmi nekonvenční ženy

Smutný osud

V minisérii Božena se nemusela svlékat ani jednou, milostnou scénu v seriálu měla jen Anna Kameníková (26) a Aňa Geislerová (44) coby Božena, i tak ale musela vystoupit ze své komfortní zóny. Spisovatelku Světlou ztvárnila v době, kdy jí rodiče zakázali chodit do školy a směla se věnovat jen šití a hře na piano. Nakonec si vzala učitele klavíru Petra Mužáka (†70), po smrti tříměsíční dcery ale upadla do depresí a hrozilo jí oslepnutí.

Konec nahoty

„Snažila jsem se intuitivně navnímat danou okolnost, zapojit fantazii a samozřejmě se nechat vést pokyny režisérky,“ řekla k tomu rodačka z Kazaně. „Role Johany, její přerod z dívenky v ženu, mě bavila a při natáčení jsem byla uchvácena dekoracemi, maskami a především kostýmy. Neustále jsem se kostýmní výtvarnice vyptávala na detaily ohledně korzetů, sukní, krajek, klobouků a rukaviček,“ dodala Maximová, která divákům neukázala ani obnažený kotníček. Závěrečný díl minisérie sledujte 24. ledna na ČT1.

Sex na ústupu

Pro některé diváky byl hlavně druhý díl minisérie kontroverzní a stěžovali si na příliš mnoho sexu. Božena Němcová byla totiž známá svou promiskuitou a zálibou v milencích, což tvůrci zohlednili i v seriálu. Anna Kameníková (26), která hrála spisovatelku v první polovině života, tak předvedla divoký sex s hercem Janem Nedbalem (30) coby Václavem Bolemírem Nebeským. V předposledním díle už se ale tvůrci krotili. Aňa Geislerová měla jen dvě milostné scény. Jednorázový sex s Janem Helceletem (†64) v roli s hercem Ivanem Mitašem, který byl velmi decentní, a s manželem Josefem Němcem (Honzou Hájkem, 42), který se odehrával ve tmě. Ještě se sblížila s lékařem Vilémem Dušanem Lamblem, jehož hrál Jan Budař (43), ale víceméně proběhl jen polibek.

VIDEO: Blesk Podcast: „Neměla jsem odvahu se na sérii Božena podívat,“ říká odbornice Pokorná.

Video
délka: 01:01:14.76
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: „Neměla jsem odvahu se na sérii Božena podívat,“ říká odbornice Pokorná. Blesk

Fotogalerie
40 fotografií