K jednomu z principálů české pop music chová víc než vřelé vztahy. „Pevně věřím, že Láďa má před sebou ještě spoustu šťastných let. Přeju mu brzké uzdravení a ať má především hodně energie a síly,“ vzkazuje hudebníkovi přes Blesk zpěvák a hitmaker.

Za plentou

Štaidlovi prý nikdy nezapomene, že se ho ujal, když se po deseti letech rozhodl osamostatnit, opustit Kroky Františka Janečka (76) a postavit si vlastní doprovodnou skupinu Allegro. „Náš koncertní program byl už takový cirkus se spoustou zpěváků, že jsem v něm měl prostor půl hodiny, což představovalo asi jen šest písniček, a to se mi zdálo málo. Prvních čtyřicet minut totiž zpívali začínající zpěváci, které jsem za plentou doprovázel,“ přiznává David v knize Hvězdy popu.

Byla to zrada

„Frantovi jsem po čase řekl, že mě to nebaví, že to už nechci dělat,“ vzpomíná zpěvák. Jeho odchod z Kroků bral Janeček jako zradu. Právě tehdy hitmakera vzal pod svá křídla právě Štaidl. „Kdybych (od Janečka - pozn. red.) odešel jen tak, tak by mně asi nejspíš zařídil spoustu věcí; třeba aby mě nehráli v rádiích, protože na tyhle věci měl páky. Takže jsem šel pod křídla Ládi Štaidla, který mě ochránil. Sice to Janečka ještě víc naštvalo, ale už si nic nedovolil,“ tvrdí David v knize.

VIDEO: Michal David o odložených koncertech! A Janečkovi vysekl poklonu!

Video
délka: 07:02.24

Michal David o odložených koncertech! A Janečkovi vysekl poklonu! David Turek, Lukáš Červený

Fotogalerie
31 fotografií