„Už jsem o tom taky slyšel, že se má Vlachovka bourat. A to víte, že je mi to líto... Vždyť jsem tam prožil krásných čtyřiadvacet let,“ řekl včera deníku Aha! zpěvák, kterého Vlachovka jednou provždy proslavila jako dechovkáře Pepíčka. „Už jednou se ji pokoušeli obnovovat, ale jak se říká – nevstoupíš dvakrát do stejné řeky... Co se dá dělat, dneska už je holt jiná doba!“ posteskl si Zíma.

Padla facka na sále

Slavná Vlachovka, o které se zpívá i ve staropražské písničce Padla facka na sále, se začala rozpadat už v roce 2011. Snažili se ji opravit a její provoz obnovit, ale štamgastů bylo tak pramálo, že už si na své živobytí nevydělala. Proto byla teď v prosinci celá vyklizena, střecha už je pryč a demolice bude pokračovat i v příštím roce.

Dvě v jednom

„Bývalou restauraci Na Vlachovce jsme získali od původních majitelů rodiny Chvojů, kteří již v novodobé éře nebyli schopni oblíbený provoz udržet,“ uvádí developerská společnost P.H.A. na svých webových stránkách. „Dům projde demolicí a nahradí jej novostavba bytového domu doplněná zahradním viladomem. Oba objekty nabídnou celkem 33 jednotek s výhledy na panorama Prahy,“ slibuje developer. Předpokládaný termín realizace je v letech 2022 až 2024.

Sešli se na Vlachovce

Sejdeme se na Vlachovce byl hudební pořad, který Československá televize na svých obrazovkách vysílala mezi lety 1973 a 1989. V jednotlivých dílech vystupovali populární herci a zpěváci té doby za doprovodu české či moravské dechovky. Průvodcem byl právě Pepíček Zíma. V roce 1973 se tu natáčel i film Sešli se na Vlachovce, v němž si zahráli také Jaromír Hanzlík (72) a Libuška Šafránková (67).

Video
délka: 01:57.91

Josef Zíma o Aťce Janouškové David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
21 fotografií