Jsou to dva roky, co se Václav Upír Krejčí společně s manželkou rozhodli, že už je štvou lidé a pořídili si letní rodinné sídlo, které nemohlo být na opuštěnějším místě. „Přál jsem si mít chatu v lese a to se podařilo. Tady všude byl les tak hluboký, že od jedenácti do dvou byla jediná část dne, kdy tu bylo světlo. Jinak byla tma a vlhko,“ popsal Blesku Václav Upír Krejčí svou radost nad absencí denního světla, konec konců jako správný upír. Aktuálně je chata k Upírově nelibosti na mýtince vinou řádění kůrovce. V okolí jsou už ale vysázené modříny a komik se raduje, že za pět let to bude zase, jak si představuje.

Hlavní slovo při přestavbě chaty měla a má Upírova manželka Zuzana (47), studovaná inženýrka architektury. Ta se rozhodla, že interiér chaty nebude v žádném případě připomínat klasické dřevěné rekreační stavení plné přírodních materiálů. Jako dominantní barvy Zuzana vybrala černou a bílou. „Já do toho nekecám. Mně se všecko líbí. Aby byl doma klid, tak jsem hodnej,“ žertuje poslušný manžel.  

VIDEO: Václav Upír Krejčí uprchl do lesa: Chatu mu koupila babička, svítí tam petrolejkou 

Video
délka: 05:44.08

Václav Upír Krejčí uprchl do lesa: Chatu mu koupila babička, svítí tam petrolejkou Kisa Císařová

Další kritérium pro rekonstrukci byly finance. „Peníze nejsou. Všechno jsme dělali kompromisně. Kdyby byly peníze, všechno by bylo jiné a asi hezčí,“ svěřil komik a záhy svou teorii doložil historkou o schodišti. Když mu totiž truhlář řekl o sto tisíc za nové, Zuzana schody nakreslila, vymodelovala a společnými silami je pak manželé postavili sami. „Vyvztekali jsme se u toho dost. Ale máme tu výhodu, že si vyhovujeme v práci. Hádáme se o jiných věcech,“ prozradil Blesku Upír. V dolním patře je ještě koupelna s vodou ze studny a malá kuchyňská linka. Obě rovněž laděné do černobíla. V horním patře chata disponuje dvěma ložnicemi, ve kterých se vyspí jak Upír s manželkou, tak jejich dvě dcery Klára (21) a Kristiána (15). A spát se na chatě chodí brzo, jelikož tam Upír záměrně nemá zavedenou elektřinu. Když je to nutné, svítí si její obyvatelé starou dobrou petrolejkou. 

VIDEO: Upír Krejčí vyženil dvě chaty! Přitom nemá rád přírodu!

Video
délka: 02:18.92

Upír Krejčí vyženil dvě chaty! Přitom nemá rád přírodu! Dušan Spáčil, Petr Soukup

Byť je chata primárně určená k letní rekreaci, když se Upír nedávno potkal s covid pozitivní osobou, strávil v ní i s rodinou povinnou karanténu. Během nuceného pobytu v izolaci nicméně komik nezahálel a připravoval vystoupení s kapelou Upír band i svou první online výuku pro padesát studentů Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku.

Fotogalerie
47 fotografií