Milovaná představitelka Popelky Šafránková patří do ohrožené skupiny lidí - přece jen přišla kvůli zákeřné nemoci o část plic, a tak by pro ni nákaza koronavirem mohla být opravdu závažnou. Její citlivý muž Abrhám tak chce předejít všemu, co by mohlo jeho milovanou ženu ohrozit. Nechce nic riskovat, dokud se situace kolem covidu neuklidní.

Právě z tohoto důvodu si tak 14. listopadu při předávání Cen Thálie krásnou vázu od Bořka Šípka (†66) nevyzvedl a nedovolil ani, aby mu ji zástupci Herecké asociace přivezli domů.

On i Libuška se vlastně odřízli od světa. „Ani jednoho z nich jsme už měsíce neviděli, ale nemáme strach, víme, že jsou jenom opatrní,“ prozradil deníku Aha! člověk ze sousedství.

VIDEO: Šafránková na pohřbu Zindulky (†86): Všechno už končí...

Video
délka: 00:37.87
Video se připravuje ...

Šafránková na pohřbu Zindulky (†86): Všechno už končí... Kateřina Štichová, Jan Jedlička

Letošní Ceny Thálie se musely konat jen online, ale v pondělí (od 20:10) začal na ČT Art speciální cyklus 8 x 8, tedy osmi medailonů oceněných umělců. Josef má jít na řadu jako první, jenže ani tam nepromluví, odmítl natáčení. O něm a Činoherním klubu tak bude mluvít jeho kolega Jan Kačer(84).

Řada úmrtí v rodině

V minulosti Abrhám přišel o hodně blízkých lidí. Například ve slovenské rodině Josefovy maminky bylo hodně slavných osobností, už ovšem nejsou mezi námi. Předčasně zemřel strýc, bratr Abrhámovy maminky, herec Martin Hollý (†61), jenž se objevil například dokonce v oscarovém filmu Obchod na korze. Navždy odešel také Josefův bratranec Martin Hollý (†72), který zase točil s Jiřinou Jiráskovou (†81) snímek Zámek v Čechách a s Rudolfem Hrušínským (†73) Tichou bolest.

Bohužel tragédie zasáhla i v rodině nejbližší - v pouhých 26 letech podlehla leukemii Abrhámova sestra Elena. Starší sestra Božena (86), které se říká Boca, zase žila dlouho v zahraničí. Je filmovou historičkou. 

VIDEO: Josef Abrhám přiznal: S Libuškou to byla láska na první pohled

Video
délka: 01:39.77
Video patří k placenému obsahu Blesku
Odemknout video

Josef Abrhám (73): S Libuškou to byla láska na první pohled Alice Rossi, Lenka Chvostová

Fotogalerie
70 fotografií