Oslavenkyně Libuše Šafránková a její manžel Josef Abrhám tvoří krásnou dvojici - a to jak v životě, tak i na televizních obrazovkách. Dokázali to například v komediích Svatební cesta do Jiljí, Vrchní, prchni, anebo v seriálu Náhrdelník. Jsou spolu už od 70. let, kdy mladá talentovaná Šafránková získala angažmá v Činoherním klubu, a sluší jim to spolu dokonce i v pokročilém věku. Společně také zvládli Libuščinu vážnou nemoc: oblíbená herečka totiž před několika málo lety čelila vážné rakovině dýchacího ústrojí, a během léčby přišla o pětinu plic. Její muž jí byl v té době jistě obrovskou oporou.

Mezi mladičkou Libuškou a charismatickým Josefem, jehož si diváci zamilovali coby zásadového doktora Blažeje z Nemocnice na kraji města, prý okamžitě přeskočila jiskra. Traduje se dokonce, že na něj tehdy cílevědomá Šafránková ukázala prstem a prohlásila, že si ho jednoho dne vezme. Mělo to však jeden vážný háček: Josef, o třináct let starší než ona, byl v té době zadaný.

A šlo o dost vážný vztah, s herečkou a zpěvačkou Naďou Urbánkovou (80) dokonce plánovali, že si založí rodinu. Jenže jak už to bývá, citům se poroučet nedá, a zamilované hrdličky se spolu začaly tajně stýkat.

Dvojí život vydržel Abrhám vést celé dva roky, než se nic netušící Naďa o hercově nevěře dozvěděla - poněkud potupně - od své kadeřnice. „Strašně jsem se do něj zamilovala. Vydrželi jsme spolu osm let. Nikdy jsme se nevzali, byl to však jeden z nejdelších vztahů mého života. A z mé strany určitě nejsilnější! Jen na ten rozchod nerada vzpomínám,“ říká dnes Urbánková s tím, že spolu chodili od roku 1968. 

Zatímco Urbánkové se dále v milostném životě už tolik nedařilo (poté, co se rozešla s Abrhámem, například utekla do amerického Nashvillu, kde se natruc provdala - manželství však nemělo dlouhého trvání), ze Šafránkové a Abrháma se stal jeden z nejstabilnějších párů českého šoubyznysu. Vzali se v roce 1976 a mají spolu syna Josefa (43), díky němuž jsou dnes čtyřnásobnými prarodiči.

A roli babičky si Libuška obzvláště užívá: dokonce natolik, že kvůli ní odmítá role filmové, co jsou jí nabízeny. Naposledy se na stříbrném plátně objevila v roce 2014, v rodinné komedii Jak jsme hráli čáru. Rodinná pohoda je jí zkrátka cennější, tím spíše, když si možná díky vážné nemoci uvědomila, že s nimi nebude navždycky. „Vnoučata jsou jedno moje velké štěstí,“ rozplývá se Šafránková, která mimochodem v roce 2015 obdržela prezidentskou medaili Za zásluhy.

VIDEO: Zničená Libuška Šafránková na pohřbu Stanislava Zindulky (†86): Všechno už končí...

Video
délka: 00:37.87

Šafránková na pohřbu Zindulky (†86): Všechno už končí... Kateřina Štichová, Jan Jedlička

Fotogalerie
56 fotografií