I druhý atak nemoci zpěvačka naštěstí zvládla, lékaři ji ale ani tak nepouštějí z dohledu.Kontroly už budu mít do konce svých dnů. Prevence je to nejdůležitější, co existuje i pro zdravého člověka. Kdybych přišla před deseti lety včas, tak jsem vůbec nemusela takovouhle pakárnu zažívat a ani by se nemuselo dít to, co se dělo potom a teď poměrně nedávno. Ale nemá smysl se tím zabývat,“ svěřila se v instagramové debatě kamarádce, atletce Zuzaně Hejnové (43).

Odběry krve, sono jater a další testy naštěstí ukázaly, že je zdravá. „Už mám za sebou 8 a 12 chemošek a moje játra jsou, jako kdyby tam bylo miminko, což je super, protože ty dostaly čouda,“ raduje se.

VIDEO: Anna K. se pochlubila prstenem od přítele! Je to ten zásadní

Video
Video se připravuje ...

Anna K. se pochlubila prstenem od přítele! Je to ten zásadní Markéta Reinischová, David Turek

Jediné, co zpěvačku, jejíž vlastní jméno zní Luciana Krecarová, vinou náročné léčbě trápí, je mozek. „Nemůžu si vzpomenout na nějaká slova. Prý se tomu říká chemický mozek, nebo chemická mlha. Ptala jsem se onkoložky a říkala mi, že je to po té chemoterapii. Prý můžu být dezorientovaná. Naštěstí si pamatuju texty,“ dodala s tím, že sychravé počasí a izolace jí na klidu moc nepřidávají.

Co je to chemický mozek?

Pro tento stav existuje i odborný název – PCCI (Post Chemotherapy Cognitive Impairment), tedy kognitivní porucha po chemoterapii. Ženy, které zvítězily nad rakovinou s pomocí chemoterapie, se často musejí vyrovnat s problémy soustředit se, učit se a pamatovat si.

Onkologická léčba totiž negativně ovlivňuje mentální výkonnost, tzv. kognitivní funkce. Mezi ně patří pozornost, paměť, koncentrace, orientace, logické myšlení, úsudek, řečové funkce a řada dalších. Proto jsou negativní následky chemoterapie problémem po návratu do zaměstnání, kdy ženy často zjistí, že už nezvládají dělat více věcí najednou jako dříve, nebo marně hledají známá slova. (Zdroj: Rakovinaprsu.cz)

VIDEO: Anna K o své léčbě a 12 chemoterapiích: Mám recept, co mi zaručeně pomůže!

Video
Video se připravuje ...

Anna K o své léčbě a 12 chemoterapiích: Mám recept, co mi zaručeně pomůže! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
56 fotografií