O slovenské zprávařce Anetě Pariškové se dá bez přehánění říct, že je to velká bojovnice. Po jedenácti týdnech náročné léčby na onkologii, při níž přišla o všechny vlasy (svou plavou hřívu si oholila dříve, než jí mohly začít postupně vypadávat), se rozhodla znovu pracovat. Televizní stanice JOJ, kde působila v hlavním zpravodajství, jí umožnila pár dní v měsíci moderovat, což pro ni, v jejím těžkém stavu, musí být rozhodně velkým pozitivem. Před kamerou alespoň na chvíli může zapomenout na problémy, s nimiž se potýká.

„Tuhle psychoterapii si ale mohu dopřát jen pár dní v měsíci, protože jsem závislá na počtu bílých krvinek a pokynů doc. MUDr. Drgoně, který mě léčí. Ale jsem vděčná i za těch málo dní,“ vyznala se statečná Aneta na sociálních sítích. Moderátorka, která pro nehodgkinské lymfomy srdce a plic podstupuje chemoterapie, se na televizních obrazovkách objevuje v krátkých blond parukách, a podobný sestřih volí i v soukromí – v paruce se účastnila například prvního svatého příjímání svých dětí.

VIDEO: Anička Slováčková (24) po operaci nádoru: Ještě nemám vyhráno! Smrti se ale nebojím

Video
délka: 27:24.16

Anička Slováčková po operaci nádoru: Ještě nemám vyhráno! Smrti se ale nebojím Markéta Reinischová, Lukáš Červený, instagram

Jinak svou holou hlavu zakrývá klobouky či kšiltovkami, kterým dává přednost například při výletech, kam ji berou „její čtyři kluci“, tedy synové Gabriel, Nathan a Daniel, a samozřejmě také partner Miroslav Polakovič. „Bylo skvělé být venku a mít alespoň na chvíli pocit, že zase žiju normálně,“ okomentovala túru na trojmezí, tedy místo, kde se setkávají Slovensko, Maďarsko a Rakousko. „Chtěli vidět, kde je možné být najednou ve třech státech,“ vysvětlila důvod oné výpravy do přírody, co ji nepochybně nabila energií na hodně dlouho dopředu.

Právě její chlapi jí jsou velkou oporou a dělají jí radost. Jeden z jejích synů se nyní například zúčastnil lukostřelecké soutěže v Bánskej Bystrici, a v rámci Slovenského poháru se mu zde podařilo obsadit bronzovou příčku. Maminka pak byla na jeho úspěch po právu hrdá. „A ještě ho i sluníčko opálilo,“ libovala si Parišková, která si však mohla synkův úspěch vychutnat pouze zprostředkovaně – podle toho, co napsala na sociální sítě, se akce sama zúčastnit nemohla. Její stav je podle všeho zkrátka příliš nevypočitatelný…

VIDEO: S rakovinou prsu bojující Michaela Kuklová (52) se staronovým přítelem: Promluvila o krizi i návratu!

Video
délka: 04:02.88

Kuklová se staronovým přítelem: Promluvila o krizi i návratu! David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
23 fotografií