Koronavirem se Petr Čtvrtníček nakazil na konci září a měl velmi těžký průběh. Skončil v nemocnici. „Když jsem se pozpátku díval, co tomu předcházelo, byl jsem hodně unavenej. Třikrát za den jsem dojížděl do Prahy, protože jsem jinak byl s tátou na baráku,“ řekl v půlce října Čtvrtníček. Od počátku měl herec obavy hlavně o svého otce, proto potom raději nechal péči o něj na ostatních členech rodiny. Nechtěl ho nijak ohrozit.

Petrův otec byl profesí tesař a nevynechal žádnou synovu premiéru. Patřil mezi jeho věrné diváky. Měli mezi sebou vzácně pěkný vztah. Bohužel se naplnila nejhorší hercova noční můra – Petrův tatínek zemřel.

VIDEO: Petr Čtvrtníček a jeho dcera Anna: Jako vejce vejci! A je i tak střelená!

Video
Video se připravuje ...

Petr Čtvrtníček a jeho dcera Anna: Jako vejce vejci! A je i tak střelená! Blesk TV

Ještě před tím ale Čtvrtníček osvětlil, že nákaza koronavirem rozhodně není žádná legrace. V rozhovoru pro Český rozhlas uvedl, že nemohl dýchat a cítil se, jako by se topil v sudu. „Ta opatření, i když někomu připadají bizarní, jsou myslím hodná respektu,“ řekl důrazně. To ještě ani netušil, jakou ránu mu obávaný virus zasadí.

Petr se kvůli tatínkovi angažoval ve věcech týkajících se diabetu a prevence. „Málo se o cukrovce ví, proto jsem rád, že jsem mohl vystoupit ve spotech, které národu vysvětlují důležité věci kolem léčby,“ řekl v jednom rozhovoru. „I moje máma měla cukrovku, ne nějak drastickou, chvíli si píchala pistolkou injekce, pak se jí to zlepšilo a měla jen prášky,“ dodal. Přátelil se taky s herečkou Jaroslavou Hanušovou (†66), kterou zase cukrovka připravila o nohy. 

VIDEO: Proč měla Bohdalová blízko k herečce týrané komunisty? A Neckářovi se komplikuje život i zdraví

Video
Video se připravuje ...

Proč měla Bohdalová blízko k herečce týrané komunisty? A Neckářovi se komplikuje život i zdraví Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
24 fotografií