Šestidílný cyklus o zákulisí české a československé populární hudby od 50. let 20. století do začátku současného století právě vysílá stanice ČT art. „Bylo umění pana Štaidla přemluvit k účasti. Nakonec se to ale povedlo a jsme za to rádi,“ prozradil Aha! člen produkce.

Točil v bundě

Se svou vizáží si ale Štaidl při návratu před kameru velkou starost nedělal. Na otázky režiséra a scenáristy Jakuba Skalického odpovídal ve své pověstné zelené bundě.

V třetím díle cyklu nazvaném Export a import mimo jiné vzpomínal na to, jak koncerty na Západě vydělávaly velké peníze tehdejší Československé socialistické republice. „Tam když se udělalo šest koncertů, v Německu, to byl kšeft i pro ten stát. Tak se prd stalo, že se tam jelo příští rok na čtyři dny déle. To nebyl malér! Karel byl jediný, koho se to týkalo,“ prohlásil Štaidl.

VIDEO: Ladislav Štaidl o synovi Arturovi...

Video
délka: 01:09.03

Ladislav Štaidl o synovi Arturovi: Teď maturuje, ale jeho muzika se mi moc nelíbí... Blesk TV

Na přilepšenou

Své vzpomínky samozřejmě Štaidl i další hosté neříkali zadarmo. Podle informací deníku Aha! dostal bývalý hudebník za osmihodinové natáčení nezdaněných cca 60 tisíc korun.

Další díl nazvaný Divadlo a film odvysílá tuto neděli od 20.20 ČT art.

Bez servítků

„S dotazovanými se bavíme svobodně, bez loktů, ale i bez servítků. O penězích, vazbách, vzdoru i přizpůsobení. Zpovídaní se chovají různě. Někteří prochází sebereflexí, jiní mlží, další vytěsňují,“ prohlásil režisér a scenárista Jakub Skalický.

Kdo také v cyklu mluví

Jiří Suchý, Josef Laufer, Jožo Ráž, Helena Vondráčková, Marta Kubišová, Marie Rottrová, František Janeček, Karel Vágner nebo hudební publicisté Josef Vlček s Jiřím Černým.

VIDEO: Nepoužité záběry z filmu Karel: Ivana je zveřejnila v novém klipu s největším hitem!

Video
délka: 03:50.80

Nepoužité záběry z filmu Karel: Ivana je zveřejnila v novém klipu s největším hitem! Karel Gott Agency, Supraphon

Fotogalerie
33 fotografií