Ten, kdo v poslední době brouzdal světem sociálních sítí, mohl natrefit na facebookový profil se jménem Jiřího Suchého, jehož prostřednictvím věhlasný skladatel a textař žádá o finanční příspěvky. Jelikož známé osobnosti občas propůjčují své jméno, hlas i tvář různým charitativním organizacím, mohl se i tento případ zdát jako jeden z nich.

Peníze vybrané prostřednictvím této facebookové stránky by ale skončily nejspíš na soukromém účtu a nikoli na nějakém transparentním, kde by následně mohly pomoct dobré věci.

„Několik lidí mě upozornilo, že existuje jistý profil Jiří Suchý, který odesílá na jejich adresy žádosti o finanční příspěvky. Vzhledem k tomu, že jsou v něm použity fotografie stažené z tohoto pravého profilu Jiřího Suchého, který právě čtete, působí ten nepravý dost věrohodně. Přesto s ním pan Suchý, ani já, nemáme nic společného,“ varuje důsledně Irena Zlámalová, asistentka Jiřího Suchého, na tom skutečně oficiálním facebookovém profilu věhlasného divadelníka.

VIDEO: Kohoutová pojídá placentu! A Suchý v nemocnici prosí o odpuštění.

Video
délka: 02:18.04

Kohoutová pojídá placentu! A Suchý v nemocnici prosí o odpuštění. Bára Horáková, Lukáš Červený

„Falešný účet už by měl být nahlášen, takže doufám, že vás nebude nadále obtěžovat. Pokud ano, nahlaste jej prosím znovu. Děkuji za pochopení a případnou pomoc,“ zakončila Suchého asistentka vysvětlení nepříjemné události prosbou. Na ukázku pak přiložila obrázek podvrženého profilu, aby se nachytalo co možná nejméně lidí.

VIDEO: Sedmdesátnice Molavcová i přes riziko pomáhá. A partner Bílé měl nehodu.

Video
délka: 02:24.84

Sedmdesátnice Molavcová i přes riziko pomáhá. A partner Bílé měl nehodu. Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
33 fotografií