Zrzka Alena Doláková, která je na instagramu velice aktivní, se na internetu v září na prakticky celý měsíc odmlčela. Důvodem ale nebyl nějaký ten populární „detox“ od sociálních sítí, ale bohužel vážné onemocnění -  herečka, známá například coby zlá sestra Holena z pohádky Tři bratři, nebo jako vyčerpaná matka obviněná z vraždy vlastního miminka v syrové detektivce Vodník, se totiž nakazila virem covid-19. „Jsem o rok starší. Měla jsem koronu. Nejlepší narozeninový dárek všech dob. Teď už jsem zdravá,“ vtipkovala v den svých jednatřicátých narozenin.

Dodatečnou oslavu si společně s přáteli dopřála až nyní – a aby dodržela všechna nařízení vlády a restrikce, párty se účastnil pouze omezený počet jejích kamarádů. „Deset lidí, co se teď potkáváme, protože dalších třicet by se mezi sebou mohlo nakazit,“ popsala lakonicky dění ve svém bytě. Přestože na snímcích, které sdílela se svými fanoušky, vypadala velice fit, skutečnost byla ale poněkud jiná. I když nepatří do ohrožené skupiny lidí, pro něž by koronavirus mohl být fatální, i ona, coby vysportovaná mladá žena na vrcholu sil, na sobě pozoruje přetrvávající zdravotní obtíže…

VIDEO: Rozhovor s herečkou Alenou Dolákovou

Video
délka: 01:21.60

Rozhovor s herečkou Alenou Dolákovou. Adam Balažovič

„Stále se vzpamatovávám z covidu,“ přiznala sympatická mladá herečka, co se proslavila mimo jiné také svými vtipnými fejetony, které sepsala v době, kdy se snažila udělat štěstí v L. A. Tehdy její krátké statě humorně popisovaly těžký život neúspěšné a hlavně neznámé herečky „za velkou louží“, zatímco pilně obcházela konkurzy a účinkovala jako stand-up komička. Nyní už jí tolik do smíchu asi není... „Ve veškerých volných chvílích spím, nejsem schopná cvičit a často jsem vyčerpaná tak, že jsem úplně mimo. Pokud jsem něco slíbila, napište mi znovu. Pokud to nehoří, napište mi za dva týdny…“ povzdechla si ve svých instastories.

Svými slovy tak potvrzuje obavy lékařů a odborníků, podle nichž ti, co koronavirus prodělali, mohou mít ještě několik dalších měsíců nepříjemné následky. Téměř polovina nemocných prý ještě tři měsíce po prodělané infekci udává potíže s dýcháním nebo bolest na hrudníku, a ti lidé, u nichž měla nemoc těžší průběh, mohou mít dokonce poškozené plíce či srdce. Kromě toho si ale vyléčení pacienti stěžují na velkou únavu a nemoc má rovněž neblahý vliv i na psychiku.

VIDEO: Premiéra Tří bratrů: Na plátně se sešli samí sexy muži

Video
délka: 02:14.48

Premiéra Tří bratrů: Na plátně se sešli samí sexy muži Adam Balažovič

Narozeninová oslava musela být proto pro Dolákovou (která mimochodem, což je poněkud ironie, natočila ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví, Státním zdravotním ústavem a ČVUT videospot, v němž radí občanům naší republiky, jak se vyhnout nákaze virem covid-19 a jak být zodpovědní) skutečně obrovskou vzpruhou, jakou v těchto nelehkých časech jistě moc potřebuje!

Její přátelé se navíc nemusejí bát, že by se od ní nakazili - podle hygieniků má prý každý vyléčený člověk takzvaných 90 dní „hájení“, kdy se nemusí bát, že by opět onemocněl či někoho nakazil, jelikož už není infekční. Imunitu si na tuto chorobu však údajně vypěstovat nelze…

Fotogalerie
35 fotografií