Herec chtěl na milovanou manželku vzpomínat a nikoliv truchlit, proto tam nebyla ani rakev, ani urna s popelem. Obřadu vévodila fotka rozesmáté Haničky od hercova manažera Miloše Schmiedbergera. Smuteční hosté ji zasypali květinami.

Proslov argentinského šamana, spisovatele a novináře Juana Brauna (70) byl plný optimismu. „U indiánských kmenů jsem se dozvěděl, že člověk má dvě duše. Jedna zůstala s tebou, Jiří,“ ujistil smutného Jiřího Krampola. Braun je velký příznivec reinkarnace.

„Hanička se ti za devět let vrátí,“ ujistil herce spisovatel. „Musíš se držet, až ti bude jedenadevadesát, bude opět tady,“ slíbil ve svém proroctví Krampolovi Juan.

VIDEO: Je to jako s feťákem! Krampol drsně promluvil o nemocné ženě Hance.

Video
Video patří k placenému obsahu Blesku
Odemknout video

Je to jako s feťákem! Krampol drsně promluvil o nemocné ženě Hance. Kisa Císařová, Aleš Brunclík

Jirka to samozřejmě slíbil, ale po rozloučení přiznal, že je to těžké. „Nedávám to na sobě znát, ale jsem moc smutný. Měl jsem Haničku strašně rád a ještě stále jsem se s tím, že zemřela, nevyrovnal. Neumím si úplně představit, co teď bude,“ přiznal Krampol Aha! zdrceně.

Kondolovat mu přišlo několik desítek blízkých lidí.

Rodina i přátelé

Hančina sestra Majka, která je profesorkou na umělecko-průmyslové střední škole, se právě vrátila z dovolené v Chorvatsku. Smrt sestry jí vyrazila dech. Přijel také jediný syn Hanky Petr (40) s manželkou Eliškou a dětmi.

Chybět nemohl ani herec Luděk Sobota (77), který s Jiřím právě dotočil film Stáří není pro sraby. „Hanička mi řekla, že mě milovala, ale bylo to už zbytečné, protože už byla s Krampolem. On jí to Slávek Šimek posvětil, chtěl, aby se s Jirkou vzali,“ zavzpomínal Sobota, jenž přijel i se svou paní Adrienou (58).

Rodinná kamarádka Dáda Patrasová (64) dorazila se zpožděním, protože byla u zubaře a nemohla zákrok odložit.

Černá se zakázala

Nechtěl se s ní loučit na klasickém pohřbu a dělat z toho, jak sám říkal, morbidní show. „Bude to decentní, důstojné. Já si právě přeju, aby to bylo takové. Aby to nebylo morbidní, aby tam nebyly nějaké rakve a urny, osobně to nesnáším. Hrozně mi to vadí,“ přemýšlel nahlas.

Jiří si také přál, aby se hosté nechodili s jeho milovanou ženou Haničkou loučit v pohřební černé. Ne všichni ale pestrobarevný dress code dodrželi. Na místo, kde se konalo poslední rozloučení, se trousili oblečení porůznu. Prostory herci poskytla rodinná přítelkyně Šárka Grossová (50) – vdova po expremiéru Stanislavu Grossovi (†45) – ve své restauraci Černý kohout na pražském Smíchově.

VIDEO: Jiří Krampol na pohřbu Poštulky: Nečekal jsem, že umře tak brzo!

Video
Video se připravuje ...

Jiří Krampol na pohřbu Poštulky: Nečekal jsem, že umře tak brzo! Hana Höschlová, Jan Jedlička

Nesplnili:

Splnili:

  • Bývalá spolužačka Jiřího Krampola
  • Rodinná kamarádka, doktorka Ivana Němečková
  • Argentinský spisovatel a šaman Juan Braun
  • Expremiér Jiří Paroubek
  • Boxer Rosťa Osička
  • Herec Luděk Sobota s manželkou Adrienou
  • Kamarád Karel Neumann

VIDEO: Smrt Hany Krampolové (†59): Takhle mluvila o letech problémů...

Video
Video se připravuje ...

Smrt Hany Krampolové (†59): Takhle mluvila o letech problémů... Petr Macek, Petr Soukup, Markéta Reinischová

Fotogalerie
67 fotografií