Zdeněk Zelenka už pro svou dvorní herečku za léta spolupráce přichystal řadu překvapení, k 90. narozeninám vymyslel ale něco opravdu mimořádného – komedii Inspektoři ze záhrobí, kde si Jiřina zahraje bývalou hospodyni, která se ocitne v domově seniorů.

„A tam se seznámí se dvěma stejně opuštěnýma chlápkama, což je bývalý kriminalista a bývalý neúspěšný oblastní politik, a všichni tři zjistí, že každý má důvod vyšetřovat nějaký zločin. Tak ho vyšetřují, a to skutečné kriminálce navzdory,“ plánuje už scenárista a režisér.

„Opravdoví policajti jsou z těch tří samozvaných kriminalistů zoufalí, protože čiperní důchodci vyšetřování svojí aktivitou spíše komplikují,“ doplňuje pro Aha! a dokonce věří, že by vše mohl stihnout do narozenin Bohdalové.

„Komedii točím pro Českou televizi, a když se vše stihne, tak by byl film odvysílán příští rok v květnu, kdy má Jiřina to jubileum,“ prozradil, ovšem už nedoplnil, že mu stojí v cestě jedna překážka. Po boku hlavní hvězdy si totiž už představuje konkrétní herce, těm ale ještě nic neřekl! Bývalý politik by podle něj měl být Viktor Preiss (73) a někdejšího kriminalistu by měl ztvárnit zase František Němec (76).

VIDEO: Potlesk vestoje pro Bohdalovou s Kňažkem

Video
délka: 00:34.09

Potlesk vestoje pro Bohdalovou s Kňažkem Facebook

„To jsou herci, se kterými jsem v životě pracoval už mockrát a mám pro jejich profesionalitu velkou slabost,“ líčí Zelenka, o němž je známo, že píše role rovnou hercům na tělo. 

„Vtip je ale v tom, že jediná Jiřina o své roli ví, těm dvěma jsem to ještě neřekl,“ přiznává Zdeněk a nepřipouští si, že by snad pánové mohli jeho nabídku odmítnout. Tak nezbývá než doufat, že mu jeho smělé plány vyjdou.

VIDEO: Už aby byl konec! Jiřina Bohdalová trpí kvůli novému pořadu.

Video
délka: 02:44.76

Už aby byl konec! Jiřina Bohdalová (88) trpí kvůli novému pořadu. Pavlína Horáková, Aleš Brunclík

 

 

Fotogalerie
41 fotografií