A své fanoušky letos nepotěší ani na chystané Poctě Karlu Gottovi (†80) v prosincové O2 areně. „Mám radost, že se takovýto koncert pro Karla uskuteční, ale informace, že na něm vystoupím, není pravdivá, protože pozvání, abych na něm zazpívala, jsem od jeho organizátorů nedostala,“ sdělila Blesku Marika.

VIDEO: Marika Gombitová: Do »důchodu« se nechystám

Video
délka: 04:26.50
Video se připravuje ...

Marika Gombitová: Do »důchodu« se nechystám TV JOJ

Čechoslovenka

A tak se první dáma slovenské popmusic na české půdě objeví až příští rok. Konkrétně 11. května v pražské O2 Universum a 18. května v brněnské Zoner BOBYHALL. „Vstupenky na oba koncerty budou brzy v prodeji,“ upozorňuje Marika, která o sobě říká, že je Čechoslovenka. „Vždy jsem se považovala za československou zpěvačku a je tomu tak i nadále. Vždycky když přemýšlím o koncertech, automaticky počítám s tím, že zazpívám i v České republice,“ říká Gombitová.

Smutné výročí

K tomu, aby s turné Vyznanie startovala letos na podzim, měla důvod. Posledního listopadu totiž uplyne přesně 40 let, co ji provždy upoutala na invalidní vozík těžká autonehoda na zasněžené dálnici u Hustopeč. „Tyhle věci nikdy z hlavy nevytěsníte, ani se s tím, co se stalo, člověk nikdy úplně nesmíří. Přesto musíte jít dál a snažit se žít tak, abyste měl radost ze života nejen vy, ale i lidé okolo vás,“ zdůrazňuje Gombitová.

Na turné bude mít i hosty. Jako prvního odtajnila zpěváka a skladatele Richarda Pachmana (54), o němž se svého času psalo jako o českém Vangelisovi, ostatní jména padnou později.

Naposledy se Slavíkem

S Karlem Gottem se Marika na jednom pódiu naposledy objevila v lednu 2018. Slavík ji tehdy po prodělané rakovině pozval jako svého hosta na vyprodaný bratislavský stadion Ondreje Nepely. „Zazpívali jsme si náš společný duet Neznámý pár. Poprvé jsme s ním vystoupili na konci roku 1987,“ zavzpomínala nostalgicky Gombitová.

VIDEO: Witowská po boku nového muže. Kdo ji opět rozesmál? A Leichtové domácí porod budí emoce

Video
délka: 02:59.96
Video se připravuje ...

Witowská po boku nového muže. Kdo ji opět rozesmál? A Leichtové domácí porod budí emoce Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
38 fotografií