Anička je velice obezřetná, sdílná ovšem není. Na sociálních sítích hovoří jen o tom, že po operaci už skočila do pracovního zápřahu. „Mám pocit, že s průběhem týdne se všechno nějak moc hromadí, bohužel se zatím nejedná o práci typu koncertování, vystupování apod. Ale o všelijaké papírování, vypisování, přejíždění na schůzky... Navíc D1 je taky pěkná pecka, zvlášť když chce člověk někam dojet včas a i přes časovou rezervu prostě nemá šanci,“ vypsala se na instagramu.

Před zákrokem, při kterém jí lékaři vyjmuli z pravého prsu zhoubný nádor a uzliny, herečka a zpěvačka podstoupila 12 cyklů chemoterapie. „Strašně jsem se bála a klepala se jako ratlík,“ přiznává Anička. Byla to její první operace i narkóza. „Zdálo se mi, že jsem předkapelou Lady Gaga. Bylo to nejlepší prospání mýho života,“ komentuje s tím, že nedošlo k radikálnímu řezu. „Vybrali mi jen ten nádor a uzliny v podpaží. Jsou tam jizvy, ale to bude časem lepší,“ nechala se slyšet. Jak vše dopadlo a co bude dál, tak o tom raději nehovoří.

VIDEO: Slováčková po operaci: Promluvila o smrti i strachu. A detaily zádušní mše za Evu Pilarovou

Video
délka: 02:51.00

Slováčková po operaci: Promluvila o smrti i strachu. A detaily zádušní mše za Evu Pilarovou Bára Horáková, Lukáš Červený

Karanténa přišla vhod

Všechno se událo během koronavirové karantény. „Přišlo mi to vhod. Byla jsem oteklá, kila nahoře, žádný vlasy, řasy a obočí, takže jsem byla ráda, že jsem mohla být trochu v ústraní. Měla jsem taky pocit, že mi nic neuteklo,“ přiznává Anička.

Táta porušil slib

Její otec Felix Slováček (77) totiž otevřeně naznačil, že výsledky léčby jeho dcery jsou víc než dobré. „Moje dcera je zdravá! Jsem šťastnej, ani nevíte jak! Volali jsme si a výsledky jsou báječný,“ řekl Aha! doslova a do písmene saxofonista. A to i přesto, že dceři slíbil, stejně jako její matka Dáda Patrasová (64), že o ní bez ní nesdělí nikomu ani slůvko. Felixova radost musí být opravdu veliká, když porušil slib.

VIDEO: Anička Slováčková po operaci nádoru: Ještě nemám vyhráno! Smrti se ale nebojím

Video
délka: 27:24.16

Anička Slováčková po operaci nádoru: Ještě nemám vyhráno! Smrti se ale nebojím Markéta Reinischová, Lukáš Červený, instagram

Jak to bylo...

Před čtyřmi lety zjistili lékaři u Anny Julie Slováčkové nezhoubný nádor poté, co si zpěvačka nahmatala v prsu bulku. Při pravidelné kontrole se loni ukázalo, že se nemoc vrátila. Nové výsledky ale prokázaly, že tentokrát je nádor zhoubný. Herečka absolvovala sérii chemoterapií. O nemoci od začátku otevřeně mluvila, aby šířila osvětu a pomohla mladým ženám s podobnými problémy.

VIDEO: Anička Slováčková v Blesku: Promluvila o boji s rakovinou! Jak to dolehlo na její rodiče?

Video
délka: 27:14.78

Anička Slováčková v Blesku: Promluvila o boji s rakovinou! Jak to dolehlo na její rodiče? David Turek

Fotogalerie
60 fotografií