Žádné plastiky, ale nejobyčejnější krém na ruce za padesát kaček. „Používám českou přírodní kosmetiku. Ta mi absolutně vyhovuje ve všech směrech. Kombinuji ji s indulonou, to je stará dobrá klasika,“ svěřuje oslavenkyně, která si promašťuje pleť každé ráno a chirurgické zákroky, jak je vidět, doteď nepotřebuje.

Ovšem snad ještě typičtější než stále mladistvá pleť bez vrásek jsou pro Jitku vlasy. „Mám nějaké předky, kteří měli kudrnaté vlasy. Je s tím velká starost. A to používám speciální přípravky na kudrny. Každé dva dny si musím mýt hlavu a dávat si tuny kondicionéru,“ netají zpěvačka, která si ke svému jubileu nadělila vánočně narozeninový koncert 30. listopadu v pražské Lucerně a novou desku Best of.

„Mně věk vůbec nevadí, ale nesmím to číslo vidět napsané. Pak se vyděsím a řeknu si, že je vlastně vysoké. Ale kdyby mi pořád věk někdo nepřipomínal otázkami, jak to budu slavit a tak dále, tak by mě to nenapadlo,“ komentuje Zelenková, která řadu let působila jako sboristka Karla Gotta (†80) a později sólistka v Orchestru Ladislava Štaidla (75), se kterým řadu let i chodila.

VIDEO: Jitka Zelenková o Gottovi: Karel byl vždy tajemný, o dceři jsem nevěděla!

Video
délka: 29:39.29

Zelenková o Gottovi: Karel byl vždy tajemný, o dceři jsem nevěděla! Petr Macek, David Turek

Fotogalerie
25 fotografií