Provázela diváky životem a ti jen stěží přijali tragickou zprávu o jejím skonání. Stanislava Lekešová se přitom k práci televizní hlasatelky dostala náhodou – přes inzerát. O řemeslu jako takovém toho moc nevěděla, byla vystudovanou právničkou, přesto si řekla, že by to zkusit mohla, a konkurz nakonec vyhrála.

Začínala u vysílání pro mateřské školky Zadními vrátky do zoologické zahrady za zvířátky a v roli hlasatelky se udržela do roku 1998. Poté následovala kariéra moderátorky dámského pořadu České televize Sama doma, kde ale diagnózu rakoviny tajila do posledního dechu.

Lekešová po sobě zanechala manžela Vladimíra, syna Filipa (38) a dceru Kristinu (23). Ta o vztahu s maminkou Blesku pověděla, že byl jako z té nejkrásnější pohádky. „Nedovedu si představit bližší vztah mezi mámou a dcerou, než jaký byl mezi námi. Mámě jsem se vždycky se vším svěřovala, chodila k ní pro rady a spoustu volného času jsme trávily spolu. Byla to moje nejlepší kamarádka, ve všem absolutně nenahraditelná!“ I proto krásné modelce trvalo téměř dva měsíce, než se k tragickému skonání nejbližší osoby na světě odhodlala vyjádřit.

„Je srdce drásající, že mě nikdy neuvidí kráčet k oltáři nebo nevezme do náruče moje děti, ale to, co mi předala, mě bude provázet do konce života, stejně jako její duše,“ napsala v únoru na sociální sítě. 

Přestože Stáninu tvář už na obrazovkách nevidíme, její zářivý úsměv a uklidňující hlas budou navždy zapsány v srdcích tisíců diváků a posluchačů rozhlasu, kde také působila.

VIDEO: Rozhovor se Stanislavou Lekešovou: Proč pro ni bylo cukroví noční můra?!

Video
délka: 02:49.41

Stanislava Lekešová: Cukroví je moje noční můra! Tereza Kovářová

Fotogalerie
37 fotografií