Právě Kolomazníkovi bylo nejvíce líto, že nemůže své milované ženě uspořádat důstojné poslední rozloučení, jaké by si sama přála. Teď už se ale přípravy naplno rozjely. „Zvu Eviny příznivce třetího června do baziliky Nanebevzetí Panny Marie na pražském Strahově. Obřad začne v pravé poledne,“ uvedl pro Aha! vdovec po Pilarové, jenž už nechal pro přátele dokonce našít dvacet speciálních černých roušek se zlatým nápisem Eva.

„Věřím, že lidé na ni za dva a půl měsíce nezapomněli,“ doufá v hojnou účast pan Jan a těm, kdo nebudou moci dorazit, vzkazuje, že o nic nepřijdou. „Pokud se někdo nemůže zúčastnit obřadu osobně, bude ho živě vysílat televize Noe.“

Pilarová si také sama určila, jak má pohřeb vypadat. Například žádala, aby zádušní mši celebroval kněz Marián Pospěcha, který jí byl duchovní útěchou i v době, kdy jí selhávaly ledviny a ubývalo jí sil. Dokonce s ním stihla probrat i to, co by měl říkat. Rovněž smutečního řečníka si Eva zvolila sama – Vojtu Dyka (34), s nímž v posledních letech často vystupovala. „Ty mi promluvíš na pohřbu,“ zaúkolovala ho na zádušní mši za Karla Gotta (†80) ve svatovítské katedrále.

Veškerý další program již zařídil manžel Pilarky. „Eva se moc těšila, že si v lednu zazpívá na koncertu s Adamem Plachetkou. Do poslední chvíle se k tomu upínala, ale už to bohužel nešlo. Adam přijde zazpívat Evě, moc si toho vážím,“ prozradil Kolomazník s tím, že Plachetka nebude jediný. Zpěvem či slovem Evě vzdají hold také Monika Absolonová (43), Dalibor Gondík (50) a Jiří Václavek (45). Na housle zahraje virtuos Pavel Šporcl (47) a na varhany Vladimír Roubal (55), ředitel chrámové hudby Královské kanonie premonstrátů.

Eva Pilarová si na svém pohřbu také zazpívá. V jejím podání zazní Jesu Domine. Píseň zpěvačka zařadila do programu svých padesátin v karlínském divadle v roce 1989.

VIDEO: S Pilarovou se loučili nejbližší a vdova Gottová. A Felix s milenkou utekl, Dáda zůstala sama!

Video
délka: 02:46.00

S Pilarovou se loučili nejbližší a vdova Gottová. A Felix s milenkou utekl, Dáda zůstala sama! Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
63 fotografií