Vše přesně ukáže až otevření hereččiny poslední vůle. „Jsem v kontaktu s úřady, se kterými vše řeším. Byl jsem Jitčin nejbližší, to je pravda, ale více to komentovat nechci,“ potvrdil Aha! Berti. Byl to také on, kdo se jako první od její sousedky a následně lékařů dozvěděl, že v neděli vpodvečer zemřela.

Drahý nájem

V roce 1969, tedy rok po nuceném odchodu do exilu, si Frantová Pelikánová pronajala se svým manželem Jiřím Pelikánem (†76) luxusní střešní apartmá u římského Pantheonu. V něm žila až do své smrti. „Platím 2000 euro (55 040 Kč, pozn. red.) nájem, ale jsem tady velice spokojená,“ řekla ještě loni v prosinci Aha! Jitka. V Itálii pobírala nemalý důchod a do toho stále pracovala, takže si bydlení s velkou terasou s výhledem na „ Věčné město“ mohla dovolit.

Nábytek z domova

Vybavení apartmá bylo převážně z tehdejšího Československa. „Nechala jsem si sem ten starožitný nábytek a obrazy složitě přivézt,“ svěřila Aha! herečka. V kuchyni měla z rodné vlasti např. obrovskou sadu nádobí s cibulovým vzorem. „Používám ho jako sváteční, hlavně na Vánoce,“ tvrdila.

Fotogalerie
15 fotografií