Popřát domů jí přišli jen ti nejbližší – dcera Simona Stašová (65), vnuci Vojta (24) s Markem (34) a věrný kamarád, slovenský podnikatel Ľubomír Focko (64). A herečka je všechny přivítala se zafačovanou pravou dlaní. Nic vážného to určitě není, neboť měla zjevně skvělou náladu a na rodinu, kam už Focko dávno patří, se těšila. „Jiřině jsem samozřejmě přál. Že má ale něco s rukou, mi nesvěřila. Bude to určitě prkotina,“ potvrdil deníku Aha! hereččin dvorní režisér a scenárista Zdeněk Zelenka (65).

Dárek ze záhrobí

Právě ten ještě s hudebním bossem Františkem Janečkem (75) chystá k devadesátinám velkolepou oslavu v pražské O₂ areně, kterou bude natáčet Česká televize. „Z Jiřiny tak bude první herečka, která bude slavit v největší české hale,“ prozradil Zelenka. Své milované Jiřince chystá ještě dárek v podobě komedie Inspektoři ze záhrobí, kde by se měla zhostit role bývalé hospodské, jež se kvůli nešťastné události ocitne v domově seniorů. A v něm se seznámí se dvěma stejně opuštěnými chlápky, bývalým kriminalistou Františkem Němcem (76) a expolitikem Viktorem Preissem (73).

V poklidu

Oslavy budou tedy příští rok mohutné, a tak není divu, že si oslavenkyně teď šetří síly. „Jsme doma a v poklidu. Pořádnou party udělám až za rok! Držte mi palce, ať jsem zdravá,“ řekla Aha! sama Bohdalová.

VIDEO: Už aby byl konec! Jiřina Bohdalová (88) trpí kvůli novému pořadu.
Video
délka: 02:44.76
Video se připravuje ...

Už aby byl konec! Jiřina Bohdalová (88) trpí kvůli novému pořadu. Pavlína Horáková, Aleš Brunclík

Fotogalerie
46 fotografií