Jako malý chodil na základní uměleckou školu. Svůj první velký filmový scénář dostal už v jedenácti letech. „Režisér Zdeněk Tyc k nám přijel domů, řekl jsem mu básničku a on mě vzal. Rodiče mi hráli Petra ŠpalkováIvan Trojan, žili jsme ještě s mými dvěma »bratry« několik měsíců natáčení jako opravdová rodina,“ zavzpomínal herec a vítěz druhé řady Tváře na vznik snímku s velmi silným příběhem podle autobiografického scénáře spisovatelky Terezy Boučkové (62), jehož reprízu jste mohli vidět včera na ČT2.

Na své první filmování ale Cina dvakrát příjemné vzpomínky zrovna nemá. „Při natáčení Smradů jsem poznal, že herectví není jen samá legrace, že je to tvrdá práce. Člověk musí ráno za tmy vstávat, být veselý, i když je smutný,“ svěřil se Honza. Po této zkušenosti dokonce ani nechtěl být hercem. „Odradilo mě to. Toužil jsem spíš stát se druhým Danem Nekonečným – zpěv, barevné konfety, ohňostroje...“ prozradil Cina v rozhovoru pro Novinky. „Stejně jsem ale skončil na konzervatoři a na DAMU,“ dodal s úsměvem.

Zrodil se Herec

Ve stejném roce, kdy se natáčeli Smradi, se jedenáctiletý Honza mihnul zároveň ve filmu Únos domů a dvou televizních inscenacích (Byla láska..., Černý slzy). Po škole se objevil v mnoha seriálech od Ordinace přes Comeback po právě natáčeného Herce, v němž má dokonce titulní roli. V roce 2016 se stal vítězem druhé řady Tváře, o tři roky později byl nominován na Českého lva za vedlejší roli ve filmu Národní třída.

VIDEO:

Fotogalerie
42 fotografií