„Neumím šít. Neumím tisknout na 3D tiskárně. Neumím ani moc organizovat věci. Vlastně umím jenom psát písničky,“ svěřil se na sociálních sítích známý hudebník Tomáš Klus. „Moje holka šít začala, kdyby měla tiskárnu, tak tiskne, a zorganizovala toho hodně i přesto, že mi po osmi letech intenzivního naléhání podlehla a natočila se mnou desku. Karanténní podmínky neumožňují předat se vám jinak, než podomácku, ale asi to tak vlastně mělo být,“ vysvětlil zpěvák na svém instagramu vznik desky Pět pohromadě.

Jeho paní mimochodem není ve zpěvu žádným nováčkem: Nejenom, že na koncertech často vystupuje společně s Tomášem a mají za sebou už i duety My nebo A pak, ale také předtím, než se stala „profesionální manželkou a matkou“, pokoušela Tamara své štěstí v pěvecké soutěži Hlas Česko Slovenska. Tehdy sice neúspěšně, ale po boku známého písničkáře se nakonec s mikrofonem v ruce přece jenom prosadila. A teď společně dokonce dali dohromady album, které by podle manželů Klusových mohlo pomoci všem jejich fanouškům lépe snášet tuhle tíživou situaci. „Kéž se takhle dobře snášíme i ve stavech bez tíže,“ zdůraznil Tomáš.

Kromě toho jejich společné album obsahující pět docela nových písniček o rodinném štěstí, z nichž už jedna – písnička rodiNám – oficiálně vyšla na youtube, si člověk bude moci koupit za libovolnou částku. Poslouží tím však dobré věci: „Sto procent těch peněz půjde na nadační fond Znesnáze21, který dělá kampaň ‚laskavost plodí laskavost‘,“ vysvětlila Tamara všem milovníkům jejich specifické hudby. Vybrané peníze by měly podpořit všechny, co pomáhají ostatním, ať už nakupují, vaří pro své bližní či šijí roušky – což je rozhodně moc hezké gesto.

Mnohé ovšem zaujalo i něco docela jiného nežli charitativní kampaň manželů Klusových: A to fakt, že Tomáš, během videa se tak trošku skrývající za Tamarou, má na oku pořádnou podlitinu. Všechny samozřejmě zajímalo, jak k takovému zranění přišel. „Zahradní práce. Střet se stromem, z nějž mé oko zůstalo na větvi,“ reagoval se smyslem pro humor známý písničkář i politický aktivista v jedné osobě.

Jednu dámu však toto vysvětlení moc neuspokojilo. „Moje mamka taky přišla s monoklem v 65 letech, prý narazila na dveře, tvrdila známým. Radši těm agresorům zavolejte sanitku, než s nimi žít, lékaři už se v tom zorientují. Ať jste co nejdřív zdráv,“ popřála Klusovi. Ta ale byla jediná. „Snažíte se snad říct, že si myslíte, že mu to udělala Tamara?“ vrtěly nad ní hlavou ostatní Tomášovy fanynky, jimž se nezdá, že by jejich oblíbený zpěvák patřil mezi týrané muže. Tím spíše, když si jeho manželka na sociální síti dnes a denně libuje, že díky koronavirové karanténě prožívá nejkrásnější období svého života!

VIDEO: Tomáš a Tamara Klusovi ve studiu Blesku: Jak se vypořádali s nevěrou?

Video
délka: 33:22.63

Tomáš a Tamara Klusovi ve studiu Blesku: Jak se vypořádali s nevěrou? David Turek

Fotogalerie
48 fotografií