Už před dvěma dny se vrátil do naší republiky zpěvák Marek Ztracený, jehož skutečné jméno je Miroslav Slodičák, se svou snoubenkou, synkem Marečkem (8) a rodiči z letoviska Flic En Flac na Mauriciu, kde „uvíznul“ kvůli koronaviru. Přestože zprvu si na sociálních sítích liboval, že zažívá „příjemné drama“ na pláži, záhy se situace přiostřila, COVID-19 se začal šířit i na těchto ostrovech, a on měl co dělat, aby se všichni mohli ve zdraví vrátit domů. „Sehnal jsem poslední letenky před uzavřením Emirates do 1. 7.,“ hlásil pak s úlevou na internetu.

„Přestože jsme nepřijeli z rizikové země a povinná čtrnáctidenní karanténa se na nás nevztahuje, rozhodli jsme se nic neriskovat a na 14 dní se izolovat doma,“ oznámil zpěvák na svém profilu.

„Po zkušenostech z posledních dní, kdy mi chodily zprávy typu  ‚chcípni tam i se svojí rodinou a nevracej se‘, ‚zůstaňte, kde jste, opovažte se vrátit a všechny nás tu nakazit‘, nebo ‚kvůli takovým, jako jste vy, tady budeme mít koronu navždy‘, jsem si uvědomil, že největší nebezpečí není ten vir, ale ten zmatek a strach v hlavách,“ myslí si Ztracený, jemuž podle jeho vlastních slov během pobytu v exotických destinacích nejvíce chybělo hraní na piano.

Na sociálních sítích se totiž snesla na jeho hlavu velká vlna nenávisti, chování Ztraceného se jim zdálo nepochopitelné a sobecké: Vyrazil na dovolenou již v době, kdy se už i v Česku evidovali první nakažení koronavirem, a pak ještě „provokoval“ snímky od moře. Přestože to nepochybně nemyslel zle, naopak ještě z tohoto idylického letoviska nabízel pomoc, byť na tu dálku pravděpodobně jen psychickou, nesetkal se s pochopením.

„Přijde mi, že teď je fáze, kdy se hledá viník a někdo, na kom by se dala vybít zlost: Pendleři, politici, navrátilci z dovolené, Čína, Amerika, soused, zaměstnavatel… Ale teprve až přijde chvíle, kdy si uvědomíme, že jsme na jedné lodi, že všichni máme jednoho společného nepřítele a musíme táhnout za jeden provaz, tak se to začne obracet k lepšímu. Nechci mudrcovat, jen jsem chtěl nabídnout jeden pohled na věc,“ dodal popuární písničkář.

VIDEO: Pohlreich, Koranteng, Jágr: V novém klipu zpívají hlasem Marka Ztraceného

Video
délka: 03:03.24

Pohlreich, Koranteng, Jágr: V novém klipu zpívají hlasem Marka Ztraceného abl

Fotogalerie
28 fotografií