Tvůrci seriálu Slunečná Václavu Knopovi svěřili roli nevrlého doktora Zdeňka Vacka, otce Františka v podání Ondřeje Pavelky. Lékař do děje vstupuje nečekaně, když se jednoho dne objeví ve dveřích rodiny svého syna. Nikdo z toho není zrovna nadšený, zvláště pak snacha Lída (Dana Batulková), s níž se přímo nesnáší.

Knopův lékař nerozvážně investuje peníze a přijde o vilu. Tím si tedy u Lídy reputaci nenapravil. Jejich hádky neberou konce. Druhou ženou, s níž se herec často objevuje před kamerou, je Pavla Tomicová, jejíž prodavačce Ále diagnostikoval cukrovku.

Knop ztvárnil řadu převážně menších úloh. Osvětlovače si zahrál v dramatu Julek, sladovníka v Postřižinách, čaroděje v pohádce Nebojsa, vyšetřovatele v příběhu Uzavřený okruh, chemika Dr. Gerharda Adelsberga v seriálu Dobrodružství kriminalistiky, úředníka v tragikomedii Příliš hlučná samota či zlatníka v Sanitce 2. Jeho životní televizní postavou se stal popudlivý tělocvikář Břetislav Jonáš z komediálního seriálu TV Nova Hospoda.

Je vyhledávaným dabérem. Svůj hlas propůjčil např. Franku Burnsovi z legendárního seriálu M*A*S*H. Výzvou, která se neodmítá, jak řekl v rozhovoru pro Český rozhlas, byl muzikál Noc na Karlštejně, který se hraje přímo v kulisách hradu. Knop v něm ztvárnil jednu z hlavních rolí – Arnošta z Pardubic, arcibiskupa pražského, a navíc jej i režíroval.

Fotogalerie
5 fotografií