Čím vlastně nový seriál FTV Prima tolik oslovil fanoušky televizní tvorby? Možná se jim líbí atraktivní herecké obsazení, v němž nechybí ani mladé tváře, které reprezentují Eva Burešová (26) s Markem Lamborou (24), ani ostřílení herečtí veteráni v čele s Danou Batulkovou (61), Janem Šťastným (54) nebo Ivou Hüttnerovou (71). Anebo se jim zalíbila romantická, a přece humorná zápletka, kdy se domýšlivý milionář rozhodne získat srdce obětavé statkářky, a místo toho ztratí srdce svoje? To všechno je patrně kombinací, která se stala pro jeden milion a 153 tisíc diváků starších 15 let zcela neodolatelnou.

Kamenické lékaře, co denně bojují o životy ostatních lidí, a přitom stíhají prožívat větší či menší, leč vždycky zatraceně vyhrocená osobní dramata, zkrátka Slunečná poráží již několik týdnů po sobě a jak se říká, na plné čáře. Tentokrát si Ordinaci v růžové zahradě 2 v takzvaném prime time, tedy hlavním vysílacím čase, na Nově pustilo „pouze“ 876 tisíc lidí – což je o 277 tisíc méně v porovnání s konkurenční Primou.

Trojkou večera se stal novácký pořad Víkend s 573 tisíci diváků, a na čtvrtém místě se umístil mnohokrát reprízovaný retroseriál Vyprávěj, který si na prvním kanále České televize nenechalo ujít na 568 tisíc lidí, co měli chuť zavzpomínat na doby předrevoluční.

Těžko říct, co by se muselo v Ordinaci stát, aby se znovu vyšvihla na přední příčku sledovanosti. Leda by museli scenáristé například pohřbít další z manželek Petra Rychlého (54) alias primáře Mázla, jenž za patnáct let, co se objevuje na televizních obrazovkách, pohřbil nejednu ženu svého života…

Svůj bílý plášť ovšem známý herec a komik hodlá vyměnit za hasičskou uniformu v seriálu Co jste hasiči, kde by měl, ozdoben mužným plnovousem, ztvárnit roli přímočarého velitele hasičské jednotky vesnice Horní. Stanou se alespoň osudy odvážných hasičů rovnocenným soupeřem pro Slunečnou?

VIDEO: Kovbojská s Burešovou a Lamborou: Touhle písničkou vás přivítá Slunečná.

Video
délka: 02:02.28

Kovbojská s Burešovou a Lamborou: Touhle písničkou vás přivítá Slunečná. FTV Prima

Fotogalerie
73 fotografií