Celý život rozdával svými komickými převleky smích a bavil publikum. Před několika ho lety Alzheimerova a Parkinsonova nemoc připoutaly na lůžko.

Stále spolu

Čejka nemá děti, zbytek vzdáleného příbuzenstva žije v cizině a nezajímá se o něho. Proto byla pro něho velká rána, když mu v roce 2008 zemřela jeho milovaná maminka Marie Kohoutová, na kterou byl velmi fixován. Právě proto se nejspíš rozhodl, že urnu s matčiným popelem na hřbitov neuloží a nechá si ji u sebe. Má ji neustále na očích, vystavenou v pokoji na parapetu.

Nikoho nemá

Má prý světlé i temné okamžiky, bohužel ty druhé převažují. „Nikdo ho nenavštěvuje, všichni se na něho vykašlali – a to někteří kolegové bydlí poblíž,“ prozradil Blesku Čejkův jediný kamarád Olda Bašus. „S Jardou je to jak kdy. Někdy mám pocit, že ho vidím naposledy, jindy zase jako by ožil. Jsem rád, že ho neopustila chuť k jídlu, ba naopak, jí jak nezavřený! Po obědě třeba ještě sní dva banány, dvoje rybičky v oleji a na to ještě dva jogurty!“ dává k dobru se smíchem. Pohříchu mu ale dobroty na přilepšenou nosí jen on sám, kolegové na slavného mima úplně zapomněli...

VIDEO: Legendární mim Jaroslav Čejka: Ztrácí se v myšlenkách v domově důchodců!

Video
délka: 01:50.87

Legendární mim Jaroslav Čejka: Ztrácí se v myšlenkách v domově důchodců! David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
27 fotografií