Do zákulisí Divadla u hasičů přišla mezi posledními. Jakmile zjistila, že v šatně už je i brácha Felix Slováček ml. (36), unaveně ho objala. Viditelně jí nebylo nejlépe, ale nestěžovala si. Dcera Dády Patrasové (63) a Felixe Slováčka (76) v tichosti vyměnila tenisky za boty na vysokém podpatku, sundala roušku a šla statečně zazpívat řediteli soutěže Muž roku Davidu Novotnému k 40. narozeninám.

Pár hodin před tím přitom na sociální síti sdílela fotku ze své ložnice s velkou náplastí na hrudníku. Vypadalo to, že je se silami v koncích. Podle zjištění Blesku měla být krátce nato na chemoterapii.

Nic nezvládám

„Že bych se víc hlídala? To ne. Od října jsem nic neměnila, pořád to stejné. Beru vitaminy, když můžu, tak odpočívám, snažím se nestresovat a nepřetěžovat. Mám povolené všechno, co zvládnu, bohužel nezvládnu skoro nic,“ řekla Blesku.

Na to, s jak vážnou nemocí bojuje, toho ale stíhá poměrně dost. Přes den natáčení v ateliérech seriálu Ordinace v růžové zahradě, večer vystoupení se svou kapelou Aura. Teď bude navíc i ambasadorkou AVON Pochodu na podporu boje s rakovinou prsu.

Pokusy cvičit

Jak Blesku herečka prozradila, ve volných chvilkách zkouší ještě cvičit. „Už jsem čtyři měsíce neaktivní, i když jsem se před týdnem pokusila zacvičit. Ten pocit těsně po tom byl skvělý, ale druhý den jsem si myslela, že umírám. Ale asi to hecnu znovu,“ usmívala se.

„To tělo je slabý, takže potom to nebyla klasická bolest z namožených svalů, ale taková ta nemocná bolest,“ dodala. Dcera Felixe Slováčka (76) by měla mít polovinu léčby za sebou. „Doufám, že v létě mi řeknou, že je to za mnou, a budu chodit jen na pravidelné kontroly,“ uzavřela.

VIDEO: Anička Slováčková v Blesku: Promluvila o boji s rakovinou! Jak to dolehlo na její rodiče?

Video
Video se připravuje ...

Anička Slováčková v Blesku: Promluvila o boji s rakovinou! Jak to dolehlo na její rodiče? David Turek

Fotogalerie
57 fotografií