„Já jsem se sama přímo s tou nemocí srovnala docela rychle, ale nesrovnala jsem se právě s tím strachem z toho, že najednou ležíte na té onkologii a teď do vás začne téct nějaká oranžová hnusná věc, ze které vám mají vypadnout vlasy a nic s tím neuděláte, nemůžete s tím vlastně nic udělat. V ten moment, kdy tam jste sami a čekáte, co se bude dít, je to nejhorší,“ přiznala v Show Jana Krause herečka známá například jako zdravotní sestřička Radka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Z Aniččiných slov také vyznívá, že ji léčba v ničem výrazně neomezuje. Po pracovní stránce má naopak velmi napilno, protože se snaží zaměstnat mysl a oprostit se od případných černých myšlenek a negací, které by jejímu komplikovanému zdravotnímu stavu mohly spíše ublížit. K nemoci naopak přistupuje v rámci možností pozitivně a svým příběhem se snaží pomoct ostatním, ať už podobně nemocným či těm, kteří se bojí zajít na preventivní kontrolu, jež mnohdy včasným odhalením může člověku zachránit život. A i když má vše dokonale naplánované tak, aby po každé terapii mohla tělu nechat potřebný čas na odpočinek a regeneraci, už se stalo, že se nalajnovaný program nečekaně změnil. „Nedávno jsem měla chemoterapii a nějak se to sešlo s tím, že já jsem na ni měla jít už týden předtím a měla jsem to krásně naplánované, ale moje bílé krvinky si řekly, tak takhle teda ne a nedostavily se mi zpátky do těla,“ přiznala Anička v rozhovoru s moderátorem Janem Krausem (66), že se již dostavily nežádoucí vedlejší účinky léčby, které narušily její pro některé nepochopitelné a pro jiné obdivuhodné pracovní tempo.

„Takže jsme to museli o týden odložit a tím pádem se celý můj rozvrh rozsypal a já jsem vlastně po té chemoterapii asi za tři hodiny jela zpívat někam do Vysokého Mýta. Tak jsem si cestou v autě říkala, že tohle opravdu nebyl nejlepší nápad,“ přiznala Slováčková, že rovnou z onkologie zamířila na pódium, což, jak Kraus dodal, je risk, který by mohl celý léčebný proces fatálně narušit...

VIDEO: Anička Slováčková v Blesku: Promluvila o boji s rakovinou! Jak to dolehlo na její rodiče?

Video
délka: 27:14.78

Anička Slováčková v Blesku: Promluvila o boji s rakovinou! Jak to dolehlo na její rodiče? David Turek

Fotogalerie
41 fotografií