Jelikož je Eliška Bučková věřící, stejně jako její rodina, která se pravidelně účastní křesťanských svátků a navštěvuje kostel, pustila se modelka do čtyřicetidenního půstu.

Na tuto fotku z včerejšího oběda se mohu dnes pouze toužebně dívat....Pro nás křesťany je dnešní den (Popeleční středa) začátkem postní doby a dnem přísného půstu,“ přiznala na instagramu Eliška.

„Ačkoli mi kručí v žaludku a honí mě chutě na všechno jídlo světa, má to svoje kouzlo a podstatu. Už teď se těším, až budeme za 40 dní s rodinou slavit Velikonoce ve Strážnici,“ okomentovala fotku s grilovaným kozím sýrem na salátu modelka.

Vzhledem k tomu, že už před půstem jídlu moc nedala, tak těžko říct, zda se na něj do Velikonoc aspoň podívá. Otázka je, zda by se brunetka do něčeho takového měla pouštět, když v minulosti prodělala anorexii. 

40 dní půstu?

Katolická církev má v půstu tradici a v současnosti je pravidlem, že půst dodržují katolíci od 14 do 60 let. Popeleční středa a Velký pátek jsou dny přísného postu, tedy člověk nesmí sníst více než jedno velké a dvě malá jídla (ta nesmí dát dohromady jedno velké jídlo) denně. Stejně tak ještě v oba dny a všechny pátky v roce platí půst od masa. 

VIDEO: Eliška Bučková randí! Ale zatím je ve fázi vybírání, protože je náročná

Video
délka: 02:41.92

Eliška Bučková randí! Ale zatím je ve fázi vybírání, protože je náročná Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
41 fotografií