Již potřetí budou mít čeští fanoušci možnost hlasovat, kdo je v květnu bude zastupovat v populární hudební soutěži Eurovize. Česká televize dnes představila svých sedm kandidátů, pro které budou moci lidé od příštího týdne hlasovat v mobilní aplikaci. „Je to pro mne obrovská výzva a dlouho jsem zvažoval, zda do této soutěže jít. Pokud bych postoupil na Eurovizi, udělám maximum pro to, abych uspěl,“ svěřil Blesku odhodlaný Ben Cristovao, který je podle svých vlastních slov velice soutěživý. I proto jde do Eurovize s takovým nasazením...

Další známou tváří je zpěvačka Olga Lounová. Ta do hudební show přihlásila song, který tvořila v Kanadě spolu s americkými producenty. „Všichni mi říkali, že se nám povedlo vytvořit světový hit, tak jsem ráda, že ho budu moci prezentovat touto cestou,“ prozradila Olga, jejíž hlas tak dobře doplňoval Xindla X (40) v duetu Láska v housce. Ta dokonce slíbila nezapomenutelnou show, kterou by se snažila ohromit neuvěřitelných 200 milionů diváků, kteří Eurovizi sledují v přímém přenosu.

Jako další postoupila zpěvačka Barbora Mochowa (26), která se ucházela o přízeň fanoušků vloni, stejně jako Pamely Koky alias Pam Rabbit (26). Kromě nich se soutěže účastní také nově vzniklá kapela We All Poop, ostravská rodačka Eliška Mrázová, známější jako Elis (25), se slovenským rapperem, co si říká Čis T, nebo český zpěvák a songwriter Karelll (26). Hlasovat pro nové kandidáty na vítěze Eurovize můžou lidé již od příštího pondělí, kdy budou zveřejněny soutěžní písně i s videoklipy.

VIDEO: Minulý rok si česká kapela Lake Malawi vedla dobře u odborných porot, jejichž hlasování by ji poslalo na sedmé místo. Po započítání výsledků od diváků však skončila těsně pod top desítkou.

Video
délka: 02:10.35

Frontman Albert a kytarista Jeroným: Celé to musíme zpracovat. David Turek

Fotogalerie
48 fotografií