Na slovenském dobročinném Plesu v opeře 2020 nechybělo nic podstatné. Byla to akce s bohulibým charitativním záměrem, přehlídka velkolepých rób i významná kulturní událost, během které se blýskly všechny významné osobnosti „zahraničního“ šoubyznysu. Ani tento rok se ovšem neobešla bez několika trapasů – pročež o ten nejpodstatnější se postaral Vojtěch Dyk, manžel herečky Tatiany Vilhelmové (41). Pro někdejšího frontmana kapely Nightwork totiž jako kdyby pravidla neplatila!

Jako jediný z hostů plesu totiž nezvládl – anebo velice úspěšně ignoroval – dress code. Zatímco zpěvák Richard Müller (58) si speciálně pro tuto příležitost nechal ušít červený oblek s černými klopami, aby dodržel téma plesu „láska“, a členové kapely Hex rovněž upravili své outfity pro tuto slavnostní příležitost, český zpěvák dorazil na pódium se svou hudební skupinou Vojtěch Dyk & B-Side Band v pozoruhodném oblečení.

Nejenom, že sáhl po saku s květinovým motivem, což byla taková bizarnost, že by se s ním skvěle vyjímal někde u kolotočů. Po chvíli se rozpálil natolik, že odhodil botky a vystupoval bosý! Všem dal přitom na odiv své žluté ponožky s červenou špičkou. Nakonec si Dyk svlékl i sako, pod nímž měl naprosto obyčejné černé tričko.

Mnozí mu jistě za jeho odvahu rozbourat všechny společenské konvence tleskali, většina přihlížejících byla spíše v šoku. „To, co dokázal na Plese v opeře, bylo minimálně absolutně neuctivé,“ durdí se například ve slovenském magazínu Topky.sk.

VIDEO: Vojta Dyk se dal na těžkou vojnu. Deset kilo není žádná legrace

Video
délka: 02:02.09

Vojta Dyk se dal na těžkou vojnu. Deset kilo není žádná legrace. Tereza Kovářová

Fotogalerie
43 fotografií