Ivetu Bartošovou s tehdejším parťákem a milencem Petrem Sepéšim (†25) poznal Gottlieb jako programový ředitel Lucerna baru v Praze. Když za ním mladá dvojice přišla, nikdo netušil, kam bude jejich osud směřovat. Díky obětavosti a tvrdé dřině se však Tomáši Gottliebovi jako cílevědomému manažerovi podařilo dostat Ivetu na výsluní hudební scény.

„Iveta byla zpupná a byla s ní strašně těžká práce. Jsem hrdý na to, že jsem ji dotáhl ke Zlatému slavíku. Až poté jsem ji předal Láďovi Štaidlovi. Nikdy mi nepoděkovala. Ona je z rodiny, kde to takhle nefunguje. Táta byl velký komunista, předák v Kopřivnici, bohužel hrozně pil. Iveta si z domova přinesla velké trauma. Měla ale kliku, že to na ní nikdo neviděl. Byla kouzelná, všichni ji milovali, ale nikdo ji neviděl za zavřenými dveřmi. Doma to byl fracek, který si myslel, že všechno udělala ona. Že přišla, zazpívala a všichni se zbláznili, ale přitom to byla neskutečná mravenčí práce,“ prozradil Gottlieb začátky náročné spolupráce s Ivetou v internetovém pořadu Extra Host.

Sotva dospělé dívce Ivetě se otevřel svět showbyznysu a s první vyhranou významnou cenou se také cítila patřičně vítězoslavně. Gottlieb měl proto z jejího obrovského sebevědomí opodstatněné obavy. „Za dobu, kdy jsem s ní dělal, jsem jí nikdy nedovolil dělat rozhovor. Jeden totiž dala, když vyhrála Slavíka. Málem nás dostala do hrobu, protože ve svých osmnácti řekla, že už se musí podívat po nějaké uklízečce, že už to doma nezvládá. A to bydlela v garsonce 14 metrů čtverečních. To byla strašná ostuda, nechtěl jsem, aby někdy ještě mluvila. Byl jsem nakonec šťastný, když si ji Láďa vzal,“ zavzpomínal v pořadu Tomáš Gottlieb po více jak třiceti letech na, z jeho pohledu, trapný zážitek.

VIDEO: Šokující zpověď: Byl jsem u toho, když se Iveta poprvé opila!

Video
délka: 01:46.24

Šokující zpověď: Byl jsem u toho, když se Iveta poprvé opila! David Turek, Ondřej Rýbár

Fotogalerie
39 fotografií