Na svém facebooku o tom informoval přímo B Side Band, který zveřejnil také Novákovo parte a informace o posledním rozloučení, které se uskuteční 7. ledna ve 14:45 v obřadní síni krematoria v Jihlavské ulici.

Novák se narodil 25. května 1938 ve Frýdku-Místku. Na konzervatoři sice vystudoval hru na housle, věnoval se ale jinému nástroji. Jako saxofonista řadu let hrál v Orchestru Gustava Broma a krátce i v Orchestru Karla Vlacha. Jako hudební režisér posléze působil v Českém rozhlase Brno. Podílel se na stovkách nahrávek.

V posledních letech se věnoval zejména aranžím pro B Side Band. Tvořil je "postaru", bez počítače, jen s notovým papírem a tužkou. "To není hudební genialita, to je praxe. To už se dneska ti mladí neučí. Tehdy nešlo si stáhnout z internetu noty k nějaké americké skladbě. Přepisovali jsme si je přímo z nahrávek a při tom se to člověk učil," řekl Novák loni pro Český rozhlas Brno.

Uznávaný hudebník zemřel 23. prosince. Od roku 2015 byl držitelem Ceny Gustava Broma za celoživotní přínos v oblasti jazzu. Patří tak do společnosti laureát, jako jsou Emil Viklický, Jaromír Hnilička, Lubomír Dorůžka, Jiří Stivín nebo Miroslav Vitouš.

Fotogalerie
17 fotografií