Sobota se prostřednictvím deníku Aha! Radku Pytlíkovi velice pokorně omluvil. „Vzniklo to asi tím, že jsem o něm dlouho neslyšel. Navíc je pro mě klasik a většina klasiků už skutečně nežije,“ zdůvodnil svůj omyl herec.

Věří, že jeho chyba přinese muži, který zasvětil celý život spisovateli Jaroslavu Haškovi (†39) a jeho dílu, ještě dlouhá léta. „To se ale říká, že budu dlouho žít, ne? To je štěstí,“ řekl deníku Aha! Pytlík, který se těší stále dobrému zdraví. „Doufám, že podle pověry bude nyní pan Pytlík dlouho živ,“ dodal sám Luděk.

A pak Aha! vysvětlil, co ho k reakci na článek vůbec vedlo. „Pan redaktor napsal, že zákeřnost je v tradici našeho humoru zakořeněná a že chodícím archetypem je Švejk. Opravdu jsem to nemohl přejít mlčením a věřím, že mě pan Pytlík chápe,“ uzavřel záležitost Sobota. Četl v mládí Pytlíkovu knihu Toulavé house a zaujala ho. „Opravdu se mi to moc líbila,“ dodává.

A co vlastně napsal? „Pan Radko Pytlík, významný haškolog – tatínek našeho zpěváka Vojtěcha Dyka, už nežije. Asi je to pro něj dobře. Celý život věnoval rozboru Haškova díla – a kdyby se dočetl toho, co jste o Haškovi napsal vy, možná, pokud by ještě žil, asi už ne dlouho...“

VIDEO: Dáda Patrasová o Sobotově osahávání: Opilce chápu!

Video
délka: 00:52.29

Dáda Patrasová o Sobotově osahávání: Opilce chápu! David Turek, Aleš Brunclík

Fotogalerie
84 fotografií