S bratrem své ženy Ireny (65) měl velmi dobré vztahy. Už proto, že sám neměl žádné sourozence a na rodině velice lpí. Vyrůstal totiž sám, a navíc s otcem Jiřím Sovákem (†79) neměl zrovna idylický vztah.

Tím spíš představitel filmového Jiřího Kroupy mladšího nerad vychází do společnosti, a když zrovna nekoncertuje, nebo nehraje a netočí, je rád se svými blízkými. Když mu Blesk ohledně smutné zprávy zavolal, hlesl smutně do telefonu: „Nebudu o tom mluvit...“

Sdílnější nebyla ani jeho manželka Irena, která je z náhlého odchodu sourozence pochopitelně ještě víc otřesená. Vždyť smrt udeřila jen pár hodin před nejkrásnějším večerem roku, před nadílkou Ježíška.

„Moc se omlouvám,“ řekla Blesku zlomená žena, která je desítky let vyhledávanou daňovou a účetní expertkou. „Nemohu se o tom bavit,“ dodala zničeně. Rodina tak bude mít hodně trudný začátek roku. Herec Schmitzer má s druhou ženou Irenou dceru Kristýnu, která jde v matčiných stopách, syn Jiří je kněz.

Spory Sováka a Schmitzera

Vztah s otcem byl tak špatný, že mu nešel ani na pohřeb. Jiřímu Sovákovi (†79) nemohl odpustit, že odešel od jeho mámy. A napjaté vztahy se ještě vyhrotily v roce 1967, kdy Schmitzer v opilosti způsobil dopravní nehodu, při které zemřel chodec.

Když ho pak soudce odsoudil na tři roky do chládku, slavný otec se svého syna prakticky zřekl. „Jirka měl pocit, že se k němu táta otočil zády v době, kdy nejvíc potřeboval podporu od své rodiny. A ta hořkost v něm zůstala, takže když pak jeho táta umřel, Jirka mu ani nešel na pohřeb,“ prozradil rodinný kamarád.

„Malý Jirka byl prima kluk, ale nežil s námi, žil se svou matkou, takže jsme ani já a ani Sovče neměli na jeho výchovu vliv,“ nechala se po deseti letech po Sovákově smrti slyšet vdova Anna Sováková (81). „Sovča byl hodně vytížený, doma skoro nebyl a moc volného času neměl. To samozřejmě jeho vztahu se synem také nepřidalo,“ dodala s tím, že jejich pozdější pohled na život se natolik vzdálil, že už se nedal přemostit.

VIDEO: Jiří Schmitzer: Do Chalupářů si ho dohodil táta Sovák!

Video
délka: 00:24.79

Jiří Schmitzer: Do Chalupářů si ho dohodil táta Sovák! Petr Macek, Petr Soukup

Fotogalerie
31 fotografií