Pohádka Zakleté pírko je původní, napsal ji sám režisér společně se scenáristou Markem Kališem (46), co se Zdeňkem Troškou tvoří neoddělitelný tandem již dlouhá léta. Bok po boku spolupracovali na celé řadě filmů, od Kameňáků přes Nejkrásnější hádanku až po Babovřesky nebo Čertoviny, a rovněž u jeho filmů zastává post asistenta režie. Nová pohádka však tak docela originální nakonec není, autoři se inspirovali legendární knihou Krása nesmírná, což je soubor ruských pohádek. Zápletka nové „troškoviny“ by měla být nápadně podobná příběhu nazvanému „Peříčko Finista Jasného sokola“.

Troška sám o svém nejnovějším režisérském počinu říká, že se jeho diváci a příznivci mohou těšit na „úsměvnou jihočeskou pohádku se dvěma čarodějnicemi, které dostanou na frak“. Natáčení samotné přitom zrovna dvakrát úsměvné nebylo. Ačkoliv Zdeněk Troška většinou míval při natáčení štěstí na počasí, při realizaci Zakletého pírka filmaře nevyzpytatelná předpověď několikrát pozlobila.

Dokonce se musel operativně měnit natáčecí plán a improvizovat! „Některé scény jsme přepsali z venkovního prostředí do interiérů, dokonce se podařilo i přehodit některé natáčecí dny, což je při dnešním vytížení herců skoro zázrak, ale všechno je natočeno,“ říká Zdeněk Troška.

V jeho deváté pohádce půjde o záchranu milované osoby proměněné v ptáčka a hlavní hrdinka v podání mladinké Anastasie Chocholaté (19) čeká zábavné putování světem po boku vodníka, kterého si s gustem zahrál legendární „tydýt“ z reklamy Lukáš Pavlásek (41). Nezastupitelné místo mají v pohádce i živá zvířata – a právě ta dovedou jinak klidnému Troškovi pořádně zabrnkat na nervy.

„Koza, kůzlata, slepice, kachny, králíci, to jsem si opravdu zadělal. Nechtějí poslouchat a dělají si, co chtějí. Řekne se akce a všechna zvířata zalezou, kam se dá, a najednou máte dvůr prázdný. Ono se to hezky píše, ale pak to točte!“ postěžoval si Blesku.

Kromě tradičních zvířat venkovského hospodářství jako koně nebo husy si důležitou roli zahrála také sova nebo krkavec velký jménem Rocco, jenž představuje zakletou podobu prince Vítka. V dalších scénách se objeví i hadi a také žába, v níž se zase proměňuje vodník. S touto žábou bylo trochu těžké pořízení. „Ona byla hrozně líná,“ smál se Troška.

Do smíchu ovšem nebylo představitelce titulní role Aninky. Během natáčení totiž vyšlo najevo, že se těchto oslizlých obojživelníků bojí… Obzvláště takhle velkých! „Mám přímo panickou hrůzu ze žab, a tady jsem třeba musela sáhnout na živou hnusnou žábu a dát ji do kapsy... Bylo to pro mě hrozné, ale nějak jsme to zvládli,“ vylíčila nepříjemné chvilky pro Super.cz.

VIDEO: Pohádka Zakleté pírko s vodníkem Pavláskem představuje trailer

Video
délka: 02:26.37

Pohádka Zakleté pírko s vodníkem Pavláskem představuje trailer Cinemart

Fotogalerie
36 fotografií