Srdce Karla Černocha přestalo bít necelé dva měsíce po čtyřiašedesátých narozeninách. Jeho tělo nedokázalo vyhrát boj se zákeřnou rakovinou. Ta se rok po operaci tlustého střeva vrátila. Tentokrát ovšem udeřila takovou silou, které hudebník už nebyl schopen vzdorovat.

Přestože měl majitel nezaměnitelného hlasu velké množství fanoušků, kteří by mu jistě rádi přišli dát poslední sbohem, rodina si to nepřála. Pohřeb Karla Černocha se konal v obřadní síni na Olšanských hřbitovech v Praze a účastnit se ho směli jen členové nejužší rodiny.

Místo i čas posledního rozloučení se tak nedozvěděla nejen média, ale také většina Černochových spolupracovníků a kolegů z umělecké branže. Vdova Dáša se dokonce rozhodla najmout ochranku, která dohlížela na nerušený průběh rozloučení. A to za každou cenu. Když se totiž k obřadní síni dostavil nezvaný truchlící, ochranka mu nedovolila do ní vstoupit. Dokonce ho povalila na zem a nakonec ho vyvedla.

Během své kariéry Karel Černoch vystřídal několik hudebních žánrů. Příležitostně také vystupoval jako komik a herec. Především díky zábavným scénkám s Jiřím Wimmerem si získal fanoušky i mimo hudební obor. Byť se věnuje odlišným stylům, Černochův odkaz na české hudební scéně pomáhá udržovat jeho dcera Tereza Černochová (36).

VIDEO: Karel Černoch: Nazpíval melodii ze Slunce, seno! Proč nebyla ve filmu?

Video
délka: 02:24.06

Karel Černoch: Nazpíval melodii ze Slunce, seno! Proč nebyla ve filmu? Petr Macek, Petr Soukup

Fotogalerie
41 fotografií